Kosze bambusowe

Estetyczne i ekologiczne kosze bambusowe w Twoim domu

kosz bambusowy do przechowywaniaBambus jest bardzo popularnym materiałem, który coraz częściej pojawia się w domowej przestrzeni. Materiał ten kojarzy się głównie z pandami, dla których stanowi pożywienie, ale jest także bardzo charakterystyczną rośliną ze względu na swój wygląd. Cechuje się długimi zdrewniałymi łodygami o kształcie rurki i występuje przede wszystkim w Chinach. Wśród wielu osób dużą popularnością cieszą się wyprodukowane z niego akcesoria kuchenne, np. kosze bambusowe w różnych rozmiarach.

Czy to kosz na owoce bambusowy, czy taki, w którym przechowujesz dziecięce pieluszki lub inne akcesoria – każdy z nich charakteryzuje się tymi sami cechami. Poniżej zdradzamy zalety tych pojemników, doradzamy, do czego można je wykorzystać, oraz skupiamy się na ofercie sklepu Pieknowdomu.pl.

Zalety koszy bambusowych

Jeżeli nie jesteś przekonana, czy warto kupić kosze bambusowe do domu, to mamy dla Ciebie kilka argumentów, które być może Cię przekonają. Zacznijmy od tego, że pojemniki wykonane z bambusa są bardzo lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe i trwałe. Nawet jeśli taki kosz spadnie z wysokości, możesz być pewna, że nic mu się stanie. Dzięki temu, że nie chłonie wilgoci ani zapachu tłuszczu może być przechowywany w kuchni oraz w łazience. Należy zaznaczyć, że to ekologiczny materiał. Nawet gdy przestanie już spełniać swoją rolę w domu – wciąż może zostać wykorzystany, ponieważ zalicza się do odnawialnych surowców.

Nie możemy też pominąć jednej z bardziej znaczących kwestii, czyli tego, że bambus bardzo dobrze się prezentuje. Kosze bambusowe z łatwością mogą stać się ozdobą wnętrza i nadać mu przytulny klimat. Ostatnią już zaletą tych pojemników jest to, że są niezwykle uniwersalne – można znaleźć dla nich zastosowanie w każdym pomieszczeniu domu lub biura.

Kosz na owoce bambusowy w kuchni

elegancki kosz bambusowy Jak już wspomnieliśmy powyżej – bambus jest bezpiecznym materiałem, a więc bez obaw może mieć kontakt z żywnością. Bardzo często kosz na owoce bambusowy pojawia się w kuchni. Jest on estetycznym pojemnikiem do przechowywania jabłek, gruszek, śliwek, pomarańczy i wielu innych owoców. To jednak nie jego jedyna rola. Taki kosz z bambusa może trafić również na stół podczas rodzinnej uczty. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie go do podania pieczywa – chleba, bułek lub rogalików. Będzie to wygodniejsze niż umieszczenie tych produktów na talerzu, z którego łatwo mogłyby się ześlizgnąć. Innym możliwym zastosowaniem jest wrzucenie do takiego koszyka sztućców, jeśli nie chce się układać ich przy każdym osobnym talerzu. Oprócz wspomnianych sposobów na wykorzystanie kosza na owoce bambusowego – sama na pewno znajdziesz dla niego jeszcze kilka innych funkcji. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia!

Jak wykorzystać kosze bambusowe do łazienki?

Łazienka bywa miejscem, w które bardzo łatwo wkrada się nieporządek. Z pomocą przychodzą Ci kosze bambusowe do łazienki. Dlaczego warto mieć takie pojemniki w swoim domu? Wyglądają one znacznie lepiej niż te plastikowe, a przy tym nie chłoną tak wody jak te drewniane – co w przypadku przechowywania ich w łazience jest dość istotnym aspektem.

Co można zrobić z koszami bambusowymi do łazienki? W wielu domach te o dużych rozmiarach wykorzystuje się do umieszczania w nich brudnych ubrań. Dobrze jednak wiedzieć, że przydatne mogą okazać się również te o mniejszych wymiarach. Świetnie sprawdzą się do przechowywania kosmetyków lub środków higienicznych. Bez względu na to, czy masz szufladę, półkę czy zamykaną szafkę – w każdym z tych miejsc przyda Ci się estetycznie wyglądający organizer.

Kosze bambusowe w ofercie Pieknowdomu.pl

kosz bambusowy brązowy

Jeśli szukasz estetycznych i funkcjonalnych koszy bambusowych, to zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz tutaj zarówno modele nadające się do łazienki, kuchni, przedpokoju, jak i pokoju dziecięcego. W Pieknowdomu.pl sprzedajemy kosze wyprodukowane przez Altom Design, a więc producenta, który znany jest ze szczegółowo dopracowanych projektów. W sprzedaży dostępne są trzy wersje kolorystyczne: biała, ciemnobrązowa i jasnobrązowa. Każda z nich jest wyłożona materiałem – gładkim białym lub w paski. Jeśli zaś chodzi o rozmiar tych pojemników, to kosze bambusowe do łazienki dostępne są w trzech wymiarach: 30 × 20 × 12 cm, 28 × 18 × 10 cm i 25 × 15 × 8 cm. Koszyczki można kupować pojedynczo lub zamówić kilka sztuk i stworzyć z nich elegancki zestaw.

Zachęcamy do wybrania koloru i rozmiaru koszy bambusowych wedle swoich potrzeb i złożenia zamówienia. Życzymy udanych zakupów!