Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 68

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 68

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Pojemniki na śmieci – do każdego pomieszczenia w Twoim domu

kosz-pojemnik-do-segregacji-smieci-keeeper-50-l-zielonyRocznie każdy człowiek produkuje kilkaset kilogramów odpadów, a pojemniki na śmieci codziennie zapełniane są przez chusteczki, resztki jedzenia, opakowania po jogurtach, batonikach, kremach i wielu innych przedmiotach. Dla wygody w domach często znajduje się kilka koszy – zlokalizowanych w różnych pomieszczeniach – a dodatkowo coraz częściej można spotkać się posiadaniem kilku koszy do segregacji śmieci. Sprawdź, jakie kosze na śmieci do kuchni i innych pomieszczeń, znajdują się w naszej ofercie.

Wybierz odpowiedni rozmiar i system otwierania Twoich pojemników na śmieci

Wybór konkretnego rodzaju pojemnika na śmieci zależy od miejsca, w którym ma się on znaleźć, ale także od wielkości poszczególnych pomieszczeń, liczby członków rodziny czy wystroju wnętrza.

Im większa rodzina, tym produkuje ona więcej śmieci. W gospodarstwach domowych, w których mieszkają co najmniej cztery osoby, przydatne mogą okazać się kosze liczące sobie nawet kilkadziesiąt litrów.

Jeżeli nie masz możliwości schowania pojemnika na śmieci w szafce, to radzimy wybrać model z pokrywą, która ograniczy wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów. Trzymanie kosza na widoku wymaga także dopasowania go do wnętrza. Warto wybierać taką kolorystykę, która nie będzie się rzucać w oczy – zwykle świetnie sprawdzają się pojemniki w ciemnoszarych, beżowych lub czarnych barwach. W przypadku pojemników z pokrywą do wyboru są różne sposoby jej otwierania: uchylna, z pedałem, naciskana oraz do samodzielnego podnoszenia. Każdy może wybrać taką metodę, jaka najbardziej mu pasuje.

Jaki kosz na śmieci do łazienki warto wybrać?

W większości domostw posiadanie kosza na śmieci do kuchni jest czymś oczywistym – trafia tam znaczna część wytworzonych odpadów. Drugim pomieszczeniem, w którym niezbędny jest pojemnik na śmieci, jest łazienka. To tam zmywa się makijaż przy pomocy wacików lub specjalnych chusteczek, które później należy gdzieś wyrzucić. Podobnie jest ze zużytymi podpaskami, tamponami czy nicią dentystyczną. Kosz na śmieci do łazienki to duża wygoda – może być on nawet niewielkich rozmiarów, a znacznie ułatwia codzienne życie.

Decydując się na łazienkowy pojemnik na odpady, warto wybrać taki z pokrywą. Jeżeli szukasz zwykłego plastikowego pojemnika, to wybierz klasyczny uchylny model o pojemności do 2 l. Jeśli jednak wolisz coś o nieco bardziej stylowym designie, to sprawdź kosz na śmieci do łazienki z pedałem i bambusową pokrywą stworzony przez Altom Design.

Kosz na śmieci do biura lub do dziecięcego pokoju – kwestie estetyczne

kosz-pojemnik-do-segregacji-smieci-podwojny-z-pedalem-tontarelli-idea-2-x-10-5-lW przypadku kupna kosza na śmieci do łazienki lub kuchni zwykle nie trzeba aż tak zastanawiać się nad walorami estetycznymi tych pojemników. Są one schowane w szafce lub ustawione w kącie, gdzie nie zwracają na siebie uwagi. Natomiast szukając produktu do pokoju dziecka lub do przestrzeni biurowej, należy jednak dobrać pojemnik w taki sposób, aby pasował do wystroju pomieszczenia.

Wybór konkretnego modelu, to nie tylko zastanowienie się nad jego kształtem czy kolorem, ale również odpowiednią wielkością. Do wspomnianych pomieszczeń wystarczający powinien okazać się kosz o pojemności do 15 l.

Może mieć on okrągły lub prostokątny kształt i być otwarty lub z pokrywką. Warte polecenia są np.: kosz na śmieci uchylny okrągły Bentom Oscar 7 l i Orplast biurowy 10 l, a jeżeli szukasz czegoś w mniejszych rozmiarach, to możesz sprawdzić kosz na śmieci uchylny do łazienki i biurka Mini 1,6 l.

Zachęcamy do wybierania pojemników na śmieci w neutralnych kolorach, takich jak: szary, biały, czarny lub beżowy.

Dlaczego kosze do segregacji śmieci są tak ważne?

Od kilku lat kosze do segregacji śmieci pojawiają się nie tylko przy osiedlowych śmietnikach, ale również w domowych czterech kątach. Świadomość dotycząca segregowania odpadów znacząco się zwiększyła, a dzięki temu ludzie zwracają większą uwagę na to, do jakiego pojemnika trafiają ich śmieci. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla czystości środowiska.

Obecnie zamiast jednego kosza, na tzw. zmieszane odpady, w wielu mieszkaniach znajduje się kilka mniejszych pojemników. Każdy z nich ma określony kolor, który ułatwia rozdzielanie śmieci. Do pojemników z żółtą pokrywą należy wrzucać plastik, do tych z zieloną – szkło, a do tych z brązową – resztki jedzenia. Papier powinien trafić do kosza oznaczonego niebieskim kolorem, a wszystkie pozostałe śmieci (oprócz odpadów niebezpiecznych) do czarnego pojemnika.

Nasze produkty sprzedawane są w kilku rozmiarach. Jeżeli w Twoim mieszkaniu nie ma zbyt dużo miejsca, możesz zdecydować się na najmniejsze pojemności, które po prostu trzeba częściej opróżniać. Ciekawym rozwiązaniem jest też umieszczanie kilku pojemników na sobie (w układzie pionowym), co umożliwiają kosze do segregacji Practic Bini.

Pojemniki na śmieci w Pięknowdomu.pl

kosz-pojemnik-na-smieci-tontarelli-grace-25-lSklep Pięknowdomu.pl ma do zaoferowania różnorodne pojemniki na śmieci. Sprzedajemy kosze do różnych pomieszczeń, a do tego są one w rozmaitych kształtach, kolorach i pojemnościach. Posiadamy produkty stworzone przez znane marki, które gwarantują solidne wykonanie, a są to: Keeeper, Altom Design, Bentom, Practic, Orplast, Gimi, Artgos i Katex.

W naszym asortymencie znajdują się kosze na śmieci do kuchni, łazienki, pokoju dziecięcego i przestrzeni biurowej. W zależności od konkretnego modelu mogą być uchylne lub otwarte. Niektóre z nich otwierają się także poprzez pedał lub naciskaną pokrywkę. Jeżeli chodzi o pojemność dostępnych pojemników na śmieci, to najmniejsze modele liczą sobie 1 l (idealnie będą nadawać się do toalety lub łazienki), a największe nawet 50 l. Większość koszy posiada jednak typową pojemność od 10 do 25 l.

W Pięknowdomu.pl nie mogło zabraknąć również koszy do segregacji śmieci oznaczonych odpowiednimi kolorami. Oprócz klasycznych pojemników znajdziesz u nas także stojaki na worki, które możesz wykorzystać w części socjalnej biura, w domowej piwnicy – jeśli to tam segregujesz śmieci – lub gdziekolwiek tylko chcesz! Zadbaj o czystość z naszymi produktami.