Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

20 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

20 produkt(ów)

Regały i komody – funkcjonalny sposób na zadbanie o porządek w domu

szafka komoda łazienkowa tontarelli arianna kremowaUrządzasz nowe mieszkanie, planujesz remont lub po prostu chcesz zmienić coś w swoim lub wynajmowanym wnętrzu i szukasz nowych mebli czy też akcesoriów? To świetna okazja, aby sprawdzić się w roli projektanta wnętrz! Niektóre elementy wyposażenia, jak np. regał do przechowywania, mogą nawet znaleźć się w wynajmowanym mieszkaniu. Nie wprowadzają one żadnych trwałych zmian, a taki biały regał znacząco ułatwi zorganizowanie się lokatorom – zwłaszcza, jeśli jest ich kilku. Chcąc zmienić coś w konkretnym pomieszczeniu, konieczne będzie dokładne przemyślenie dopasowania wyposażenia do stylu wnętrza. Komoda z szufladami to przedmiot, który znakomicie sprawdzi się w różnych obszarach domu i przyczyni się do utrzymania w nich porządku.

Biała komoda z szufladami, czyli sprawdzony sposób na porządek w domu

Dobrze zaprojektowany regał do przechowywania to niezawodny sposób na ukrycie bałaganu. Sama szafka jest wąska i wysoka, dzięki czemu można wstawić ją prawie wszędzie. Jej największą zaletą jest natomiast to, że posiada kilka szuflad, które mogą pomieścić mnóstwo przedmiotów. Zamiast trzymać coś „na widoku”, wystarczy schować to do odpowiedniej szuflady lub odłożyć na półkę. Komoda z szufladami daje też możliwość na jeszcze dokładniejsze zorganizowanie przestrzeni. Wnętrze szuflad można podzielić przy użyciu gotowych pojemników lub z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanych podziałek zrobionych np. z kartonu czy z płyty PCV. Wystarczy tylko zastanowić się, jakie przedmioty będą przechowywane w konkretnej szufladzie i ile miejsca potrzebują. W taki sposób zyskuje się porządek nie tylko w pomieszczeniu, ale także wewnątrz komody.

Organizując przestrzeń w szufladach, warto również uwzględnić częstotliwość używania tych akcesoriów. Przedmioty wyjmowane codziennie lub kilka razy w tygodniu najlepiej umieścić w szufladzie znajdującej się tuż na wyciągnięcie ręki. To, co używane jest rzadko, powinno znaleźć się natomiast na samym dole lub na samej górze – w przypadku wysokiej szafki. Taki układ ułatwia znajdowanie potrzebnych rzeczy i ogranicza schylanie się czy stawanie na palcach.

Regał na zabawki w pokoju dziecięcym – element, którego nie może zabraknąć

szafka łazienkowa z szufladami białaKażdy rodzic wie, że w pokoju dziecka trudno o długie utrzymanie porządku. Przy odrobinie cierpliwości i systematycznej nauce umiejętność sprzątania i odkładania przedmiotów na swoje miejsce, np. na regał na zabawki, przyniesie wreszcie oczekiwane efekty. Dbanie o porządek może stać się nawet formą wspólnej zabawy.

Przechowywanie wszystkich gier i zabawek w kartonach czy skrzyniach nie jest dobrą metodą, bo dziecko może nie mieć do nich dobrego dostępu i nie widzieć, co kryje się na dnie takiego pojemnika. Niska komoda na zabawki będzie lepszym wyborem. Kilkulatek w każdej chwili będzie mógł sięgnąć do szuflady po to, czego potrzebuje, a dodatkowo od razu będzie widzieć, jakie zabawki ma do dyspozycji. Pokój dziecięcy powinien być przytulną przestrzenią, dlatego warto udekorować go w jasnych kolorach. Biała komoda będzie świetnie odznaczać się na tle kolorowych ścian i pozostałych mebli.

Regał łazienkowy, czyli sposób na uporządkowaną łazienkę

Łazienka przedstawiana w katalogach czy reklamach jest miejscem, które lśni. W rzeczywistości bywa różnie, ale regał łazienkowy dostępny w Piękno w domu pomoże Ci zadbać o wymarzony ład. Największym problemem w urządzaniu tego pomieszczenia jest zwykle to, że do dyspozycji jest niewielka powierzchnia, która musi pomieścić wiele przedmiotów.

Wanna lub prysznic, armatura WC i umywalka to niezbędne elementy, z których nie można zrezygnować – chyba że w domu istnieje osobne lokum na toaletę. Komoda do łazienki musi być więc niewielkich rozmiarów, ale jednocześnie oferować dużo miejsca wewnątrz, tak aby pomieścić wszystkie kosmetyki, środki czystości, klamerki czy jeszcze inne akcesoria (i to należące do wszystkich lokatorów). Wysoki i wąski regał łazienkowy to uniwersalny wybór do każdej łazienki. W przypadku większego metrażu można zdecydować się np. na zestaw dwóch, a nawet trzech regałów. Warto dodać, że np. biały regał będzie przebywać w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności, dlatego też powinien być wykonany z materiałów odpornych na wilgoć, aby mógł służyć latami.

Czy komoda do przedpokoju to dobre rozwiązanie?

komoda łazienkowa tontarelli arianna białaPrzedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzi się po otwarciu drzwi wejściowych. Można powiedzieć, że jest on wizytówką domu. Warto zrobić na gościach dobre wrażenie i zaprezentować im czystą przestrzeń – pomoże w tym komoda do przedpokoju. Klasycznym rozwiązaniem jest umieszczenie dużej szafy przesuwnej w tym miejscu, ale nie wszystkie akcesoria i ubrania można tam przechowywać.

Biała komoda jest idealna do trzymania obuwia. Zapewniamy, że w pojemnych szufladach zmieszczą się buty całej rodziny. Innym zastosowaniem regału do przedpokoju może być przechowywanie apaszek, czapek czy rękawiczek. Miłośniczki galanterii skórzanej w takiej szafce mogą również umieścić wszystkie swoje torebki czy plecaki. Górna półka komody do przedpokoju może natomiast posłużyć jako miejsce do trzymania kluczy, telefonu lub stać się punktem ozdobnym, np. z kwiatami doniczkowymi lub rzeźbami.

Jak dobrać komodę z szufladami do wystroju wnętrza?

Regał biały czy w ciemnych odcieniach? Wysoki czy niski? Gładki czy o strukturze przypominającej wiklinę? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania! Wszystko zależy od wystroju wnętrza. Aktualnie dużą popularnością cieszą się style, które nawiązują do natury, czyli przede wszystkim boho oraz japandi. Do takich wnętrz znakomicie będą pasować szafki dostępne w naszym sklepie.

Oprócz stylu i mody, która przecież lubi szybko się zmieniać, duże znaczenie ma także miejsce, w którym regał stanie. Komoda do łazienki nie będzie raczej pasować do pokoju dziecięcego. Regał na zabawki powinien być więc jasny i niezbyt wysoki, aby dziecko mogło samodzielnie sięgnąć po swoje ulubione zabawki. Najważniejsze w wyborze jest jednak kierowanie się swoim gustem, potrzebami i możliwościami metrażowymi.