Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Brytfanna na indukcję i do piekarnika – kuchenny niezbędnik

brytfanna z powloka nieprzywierajacaNiektóre kuchenne prace wymagają od nas wykorzystania konkretnych naczyń. Nie wszystkie potrawy przyrządzimy w garnkach o standardowych rozmiarach, zdarza się potrzeba sięgnięcia po opcje szersze, mogące pomieścić znacznie więcej żywności. Brytfanny na indukcję to świetny przykład. Miłośnicy domowego przygotowania posiłków z pewnością nieraz zrobią z takiego elementu kuchennego wyposażenia użytek. Coraz częściej jednak pojawia się konieczność sięgania po rozwiązania dostosowane do podgrzewania na kuchenkach indukcyjnych.

W przypadku brytfanny to jednak nie koniec czynników, na jakie zwracamy uwagę. Podstawową cechą tego naczynia jest oczywiście możliwość pieczenia w piekarniku. Wymaga to nie tylko odpowiedniego tworzywa, ale również solidnej konstrukcji. Warto więc przyjrzeć się najróżniejszym rozwiązaniom dostępnym na rynku. Nie bez znaczenia jest także sama estetyka. Tym bardziej że brytfanna na indukcję często jest tak duża, że nie mieści się w żadnej szafce, wiele osób przechowuje ją po prostu na blacie. Zgodność z pozostałym kuchennym wystrojem ma więc duże znaczenie.

Brytfanny na indukcję  – kiedy się przyda?

brytfanna z pokrywka aluminiowa na indukcjeDo jakich zadań kuchennych warto mieć tzw. gęsiarkę (jak w dawnych czasach nazywano to naczynie)? Wiele osób – zwłaszcza początkujących, z pewnością zastanawia się, czy w ogóle potrzebuje takiego rozwiązania, jak brytfanna na indukcję. W Internecie można znaleźć wiele przepisów, które nie wymagają wcale wykorzystania podobnych naczyń. Warto natomiast zauważyć, że jeśli nie mieszkamy sami i zależy nam na przygotowaniu  obiadu dla kilku osób na dwa dni, to przyda się większa opcja niż zwykły garnek.

Dzięki brytfannie możemy nie tylko piec, ale również gotować, smażyć, dusić czy nawet grillować. Chociaż w tym ostatnim przypadku musimy się upewnić, że gęsiarka ma specjalne żeberka na dnie. Jeśli nie jest w nie wyposażona, to bez większych problemów kupimy specjalny ruszt, dopasowany rozmiarem do brytfanny. Szybko okaże się więc, że naczynie to może być prawdziwym niezbędnikiem w kuchni. Tym bardziej jeśli faktycznie przygotowujemy duże ilości jedzenia dla domowników. Naczynie to gwarantuje także niemałą wygodę. Gotowanie kojarzymy zwykle z koniecznością ciągłego mieszania – w brytfannie nic takiego nie jest potrzebne. Wystarczy zostawić ją na wolnym ogniu pod przykryciem, a potrawa dojdzie do odpowiedniej konsystencji.

Jaka brytfanna na indukcję powinna znaleźć się w kuchni?

brytfanna z powloka nieprzywierajacaBrytfanny nie są nowością w kuchni. Przepisy naszych babć już z pewnością wymagały sięgnięcia od czasu do czasu po gęsiarkę. Materiał wykorzystywany w wykonaniu brytfanny to najczęściej było żeliwo. W dzisiejszych czasach natomiast dostępność różnorodnych propozycji pozwala na wybranie dokładnie takiej gęsiarki, jaka tylko będzie dla nas odpowiednia. Wariantywność tych naczyń polega nie tylko na materiale wykonania, ale także na rozmiarze czy wyposażeniu w pokrywkę. Niektóre rozwiązania – na przykład brytfanna na indukcję i do piekarnika – potrzebuje szczelnego zamknięcia. Bywa natomiast, że można się obejść bez pokrywy.

W sklepie Pięknowdomu.pl dostępne są rozwiązania emaliowane bądź wykonane z aluminium. Te pierwsze to szczególna gratka dla miłośników tradycjonalizmu w kuchennej przestrzeni. Emaliowana powłoka to także sposób na zmniejszenie problemu przywierających potraw do dna naczynia. Odporność na wysokie temperatury oraz urazy mechaniczne z kolei powoduje, że zakup ten będzie nam służył wiele lat. Co warto zaznaczyć, brytfanny na indukcję także wyposaża się w powłokę emaliowaną, tak że nie musimy rezygnować z naszego ulubionego kuchennego stylu na rzecz nowoczesnych designów, jeśli martwimy się o kompatybilność z płytą.

brytfanna emaliowana silesia rybnik 30 cmAluminium z kolei jest materiałem proponowanym nie tylko zwolennikom nowoczesnych trendów aranżacyjnych. To przede wszystkim doskonała opcja dla każdego, kto chciałby postawić na unikatowe połączenie wysokiej funkcjonalności, solidności oraz niebanalnego wyglądu. Warto stawiać na takie opcje, tym bardziej że w sklepie Pięknowodomu.pl dostępne są warianty wyposażone w specjalną powłokę nieprzywierająca. Wykonana jest z dyflonu, znacznie lepszego i zdrowszego materiału od teflonu. Użycie tego materiału powoduje, że brytfanna na indukcję nie tylko myje się raz-dwa pod bieżącą wodą z pomocą odrobiny płynu do naczyń.

Oba tworzywa gwarantują solidność i niezaprzeczalną jakość. Kwestia estetyki to natomiast sprawa indywidualna, ale z pewnością każdy entuzjasta domowego gotowania znajdzie w sklepie Pięknowodomu.pl taką opcję jak Brytfanna na indukcję i do piekarnika dostosowaną do swoich potrzeb.