Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Flaczarka – podawaj zupę jak restauratorbulionowka flaczarka porcelanowa altom design 430 ml

Podczas wizyty w restauracji możemy zwrócić uwagę na kilka interesujących elementów odróżniających stołowanie się w lokalu od jedzenia w domu. Jedną z najbardziej oczywistych różnic jest sposób podania oraz prezentacji dań. Nie dość, że otrzymujemy wykwintne potrawy, które swoim smakiem z pewnością nas zachwycą, to jeszcze względy wizualne są na najwyższym możliwym poziomie.

Elementem prezentacji dań, o którym nie myśli się jednak zbyt często, są naczynia, w których podaje się potrawy. Podczas pobytu w restauracji z pewnością zauważyliśmy, że zupy serwowane są w charakterystycznych niewielkich miskach z uszkami.

Ich oficjalna nazwa to flaczarki bądź bulionówki. Nietrudno zgadnąć, skąd takie określenie. Zwykle podaje się w nich właśnie tradycyjne flaki bądź rosół. Nie są to jednak jedyne zupy, które można zaproponować w tych naczyniach.

Flaczarka w Twoim domubulionowka porcelana chodziez iwona zloty pasek 400 ml

Podejmowanie gości nie jest prostym zadaniem. Często musimy podejść do tego metodycznie, zastanowić się, jaki charakter ma spotkane – czy bardziej formalny (kiedy np. zapraszamy znajomych z pracy lub kierownictwo), czy może zupełnie luźny (bo oczekujemy przyjaciół bądź członków rodziny). Zwykło się myśleć, że ton nadaje całemu wieczorowi określonej konwencji – również w zakresie doboru dań.

W przypadku potraw, jakie chcemy zaserwować, zawsze warto stawiać na różnorodność, ale musimy także pamiętać o preferencjach smakowych gości. Flaczarka świetnie sprawdzi się podczas pierwszego dania, kiedy zaproponujemy bliskim zupę. Możemy być pewni, że elegancka bulionówka będzie nie lada zaskoczeniem i powiewem świeżości.

Jak już wspominaliśmy, flaczarki nie służą wyłącznie do serwowania flaków czy bulionu. Chociaż to właśnie z tymi daniami najbardziej się je kojarzy. Współczesne podejście do przygotowywania pierwszych dań opiera się nie na klasycznych zupach, ale na ich kremowych odmianach. Świetnie sprawdzają się jako potrawa przed większym posiłkiem.

Takie kremy mają zwykle dość jednolitą, gęstą konsystencję, trudno więc wypić je przechylając naczynie, natomiast warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny sposób korzystania z takiego rozwiązania jak flaczarka. Bez obaw można podać ją z łyżką, aby goście zjedli potrawę w tradycyjny sposób. Charakterystyczne ucha po obu stronach naczynia mogą się przydać do delikatnego pochylenia go w jedną stronę, aby łatwiej nabrać ostatki zupy.zestaw do bulionu dla 6 osob porcelana mariapaula biala 2

Widzimy więc, że klasycznie wyglądające flaczarki białe świetnie odnajdą się w nowoczesnej gastronomii. Takie połączenie tradycji ze współczesnością zawsze wywołują pozytywne wrażenie. Warto więc zaopatrzyć się w takie naczynia i być zawsze przygotowanym na wizytę przyjaciół.

Oczywiście jeśli jesteśmy zwolennikami smaków utożsamianych z klasyczną polską kuchnią, to flaczarka 350 ml będzie wręcz strzałem w dziesiątkę. Wiele tradycyjnych zup stworzonych jest właśnie do spożywania ich z takiego naczynia. Najpierw wypijamy gorącą ciecz, a potem dojadamy znajdujące się w niej elementy warzyw czy mięsa. Po takim rozgrzewającym posiłku z pewnością każdy nabierze ochoty na danie główne.

Flaczarki białe w sklepie Piękno w domu

Sklep Piękno w domu dba o swoich klientów, proponowane flaczarki cechują się więc doskonałą jakością, nieprzeciętnym zdobnictwem i solidnością. W ramach asortymentu dostępne są chociażby flaczarki Chodzież – naczynia wykonane w polskiej fabryce porcelany z przywiązaniem do nowoczesnych standardów produkcji, lecz z szacunkiem do tradycji przez Ćmielów i Chodzież. Oferta składa się także z rozwiązań od innych uznanych w świecie porcelany i ceramiki producentów: Altom, Karolina czy MariaPaula.

Zwolennikom minimalizmu i oszczędnego designu proponujemy porcelanowe bulionówki o prostym i ergonomicznym kształcie. Doskonałe rozwiązanie dla osób szukających uniwersalnych rozwiązań, które świetnie wpasują się zarówno w nowoczesną zastawę, jak i nie zburzą estetyki tworzonej przez starannie dobrane klasyczne naczynia. Nieco bardziej finezyjne kształty z kolei przypadną do gustu osobom ceniącym sobie elementy kuchennego wyposażenia o mocnym i wyrazistym charakterze.

zestaw do bulionu na 6 osob porcelana mariapaula zlota linia 350 ml

Na końcu warto wspomnieć o eleganckich flaczarkach zakończonych połyskującą złotą linią. Opcja ta to gratka dla miłośników oryginalności oraz przełamania minimalistycznych designów. To także powiew elegancji – idealnie pasujący do nieco bardziej formalnych spotkań, gdzie etykieta zawsze musi być na nienagannym poziomie. Decydując się na rozwiązania Piękna w domu, zawsze wybieramy porcelanę w najlepszym możliwym wydaniu. Równie piękna co kiedyś, lecz solidna i porządnie wykonana – w zgodzie z przyjętymi normami.