Lampki do białego wina

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Lampki do białego wina – nie tylko na przyjęcia

kieliszki do białego winaRomantyczna kolacja z drugą połówką, spotkanie z przyjaciółkami, a może rodzinny obiad? Do każdej z tych okazji mogą przydać Ci się kieliszki do białego wina, w których znajdzie się idealnie schłodzony napój. Poniżej piszemy, jaki powinien być kieliszek do wina białego, jak go czyścić oraz przybliżamy ofertę naszego sklepu.

Jaka jest różnica między lampkami do wina białego a czerwonego?

Każdy alkohol powinien być serwowany w odpowiednim naczyniu. Taki zabieg to nie tylko spełnienie wymogów dobrego wychowania, ale także zapewnienie napojowi jak najlepszych warunków do zachowania swoich właściwości. Osoby, które znają się na winach i lubią je degustować, na pewno dobrze wiedzą, jak duże znaczenie ma posiadanie dobrej lampki do wina białego. Inne kieliszki są wskazane do picia białej odmiany, a inne do spożywania czerwonego, różowego czy musującego wina.

Czym więc charakteryzują się lampki do białego wina? Zanim przejdziemy do szczegółów, zatrzymajmy się na chwilę przy budowie typowego kieliszka. Jego górna część, do której wlewa się napój, nazywana jest czaszą. Poniżej znajduje się nóżka, a podstawka, która dotyka stołu to stopa. W przypadku kieliszków do białego wina czasza powinna być dość wąska – szersza niż do szampana, ale węższa niż do wina czerwonego. Taki układ pozwala nie tylko na zachowanie wszystkich aromatów, ale także na dłuższe zatrzymanie schłodzonej temperatury alkoholu. Natomiast nóżka kieliszka powinna być dość długa, aby można było wygodnie ją trzymać podczas picia.

Pamiętaj także, aby nie nalewać alkoholu do całego naczynia. W przypadku kieliszków do wina białego wystarczy napełnić je do połowy.

Jak prawidłowo dbać o lampki do białego wina?

lampki do wina białegoZastanawiasz się, jak czyścić kieliszki? Białe wino nie ma takich właściwości barwiących, co jego czerwona odmiana, ale i tak po każdym użyciu należy je dokładnie umyć. Choć to delikatne naczynia, to można myć je zarówno ręcznie, jak i w zmywarce – w specjalnej przegrodzie na kieliszki. Ręczne mycie będzie natomiast łatwiejsze przy użyciu ciepłej wody. Kieliszki do wina białego powinny zostać od razu wytarte ściereczką, aby nie pozostawić na szkle nieestetycznie wyglądających zaschniętych kropel wody. Dodatkowo materiał ściereczki powinien być delikatny, tak aby nie uszkodził ścian czaszy ani nie pozostawiał po sobie smug.

Podaruj komuś kieliszki na białe wino w prezencie

kieliszki z białym winem na stoleWybierasz się na parapetówkę, a może idziesz na przyjęcie urodzinowe? Jeżeli chcesz kupić funkcjonalny prezent, to zastanów się nad wręczeniem lampek do białego wina. Zapewniamy, że obdarowywany na pewno się ucieszy z takiego podarunku. Kieliszki powinny znajdować się w każdym domowym barku – w końcu podczas różnych spotkań wino jest bardzo popularnym trunkiem. Delikatne szkło można łatwo uszkodzić, przez co wiele osób posiada w swoich domach wybrakowane zestawy. Nawet jeżeli nie pijesz alkoholu, to powinieneś mieć wśród zastawy stołowej kieliszki do wina na wypadek wizyty gości. W takich naczyniach można także podawać wodę podczas bardziej eleganckich uroczystości.

W ofercie Pięknowdomu.pl lampki do białego wina dostępne są w różnych zestawach. Dodatkowo niektóre z nich możesz kupić od razu w opakowaniu prezentowym. Jeżeli nie chcesz samodzielnie pakować przesyłki w ozdobne pudełko, to wybierz specjalny filtr „Opakowanie prezentowe”. Natomiast więcej o produktach dostępnych w naszym sklepie dowiesz się z poniższego akapitu.

Kieliszki do białego wina z asortymentu Pięknowdomu.pl

białe wino w kieliszkachJakie kieliszki do wina białego znajdują się w naszej ofercie? Te wyprodukowane przez znaną markę, która cieszy się dużą sympatią wśród naszych klientów – Altom Design. Wszystkie dostępne zestawy zawierają w sobie 6 sztuk kieliszków, co tworzy klasyczny komplet. Poszczególne zestawy różnią się od siebie pojemnością czasz oraz wyglądem. Do klasycznych modeli można zaliczyć kolekcje: Avangarda, Brylant Lux oraz Rubin. Ich pojemności wynoszą natomiast: 400, 410 oraz 370 ml. Jeżeli jednak wolisz bardziej ozdobne kieliszki do białego wina, to również posiadamy takie modele. Lampki z kolekcji Rubin Gold zostały ozdobione złotą linią w górnej części czaszy. Natomiast modele z kolekcji Onyx i Rubin Black mają czarną nóżkę – w ostatnim czasie taka estetyka kieliszków jest bardzo modna.

Każdy kieliszek do wina białego z naszego sklepu posiada odpowiednio wyprofilowaną czaszę i stabilną stopę, co znacząco wpływa na komfort używania kieliszków. Wybierz dla siebie lub na prezent zestaw, który wpadł Ci w oko!