Miski do wyrabiania ciasta

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 46

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 46

Strona:
  1. 1
  2. 2

Miski do wyrabiania ciasta

Miski do ręcznego wyrabiania i mieszania ciasta to bardzo często używane w kuchni naczynia, nie tylko przy przygotowywaniu domowych wypieków. Ręcznie wyrabiane i mieszane ciasto to podstawa wielu tradycyjnych wypieków, np. ciasta drożdżowego. Wyrabianie ciasta w dużym naczyniu znacznie zwiększa wygodę (ciasto nie klei się do podłoża) oraz ogranicza zużycie mąki, która przyklejaniu zapobiega. Miski do wyrabiania ciasta przydają się przy przygotowywaniu ciast czy domowego chleba. Bardzo praktyczne okazuje się także wyrabianie w nich ciasta na niektóre tradycyjne dania, np. pierogi.

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę praktycznych misek do mieszania i wyrabiania ciasta, które z pewnością znajdą wiele innych zastosowań w Twojej kuchni. Oferujemy miski i miseczki ze stali nierdzewnej oraz emaliowane (również stalowe), a także plastikowe. Możesz wybierać pomiędzy wieloma miskami o równych wymiarach i pojemnościach, tak aby miska do ciasta jak najlepiej pasowała do Twoich potrzeb.

Plastikowa miska do wyrabiania ciasta

Obecnie najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonuje się miski do wyrabiania ciasta to plastik. W kuchni ma on bardzo wiele zalet. I choć ostatnio coraz częściej słyszy się głosy, by odejść od tego materiału, to dotyczy, to produktów jednorazowych. Plastik nigdy nie zniknie z naszego użycia, ale używać go należy rozważnie - wielokrotnie.

Jakie są dobre cechy plastiku, przydatne w kuchni? Jest lekki, jest elastyczny, a jednocześnie wytrzymały, jest odporny na różne temperatury i można też go myć w zmywarce. Te wszystkie cechy sprawiły, że miski do wyrabiania ciasta są obecnie prawie zawsze wykonane z plastiku. Bardzo ważne jest również to, że gładka powierzchnia tego materiału nie pozwala przyklejać się nawet gęstemu ciastu. Czasami można znaleźć na rynku duże miski albo stalowe, albo szklane, albo drewniane, ale nie będą one się tak dobrze nadawały do wyrabiania ciasta, jak właśnie plastikowe.

Miska do wyrabiania ciasta - jaką wybrać?

Miska do wyrabiania ciasta może być prosta, bez żadnych dodatków ale może też mieć różne dodatkowe cechy. Na cozwrócić uwagę przy wybieraniu miski, czy wybrać najprostszą wersję, czy z dodatkowymi funkcjami. Jakie w ogóle mogą być różnice pomiędzy poszczególnymi miskami do wyrabiania ciasta?

Miska do wyrabiania ciasta z przykrywką

Bardzo fajną opcją jest duża plastikowa miska wyposażona dodatkowo w przykrywkę. Różne rodzaje ciast, różnie się przygotowuje. Niekiedy ciasto musi w pewnym etapie odleżeć swoje np. w lodówce. Czasami nasza własna organizacja czasu wymaga, by podzielić proces wyrabiani ciasta na dwie części. Przykrywka przyda się wtedy w sam raz. Nie będzie potrzeby kombinowania z szukaniem dużego talerza do przykrycia miski, a potem operowania taką konstrukcją przy jej przenoszenia. Miska do wyrabiania ciasta z przykrywką będzie zawsze dużym ułatwieniem.

Miska do wyrabiania ciasta z wylewką

Miska z wylewką, nie zawsze kojarzy nam się z klasyczną miską do wyrabiania ciasta, jednak jeżeli jest okrągła i duża, będzie w sam raz. Wylewka natomiast jest przydatna w wielu momentach w kuchni. Taka miska będzie uniwersalna, posłuży nam i do wyrabiania ciasta i do innych kuchennych prac.

Inne cechy misek do wyrabiania ciasta na które warto zwrócić uwagę

Przy wyborze miski do wyrabiania ciasta warto oczywiście zwrócić też uwagę na inne cechy. Na rozmiar miski oraz na jej kształt. Rozmiar dobierz według własnych preferencji - sama będziesz wiedziała najlepiej, jak dużej miski potrzebujesz. Jeżeli chodzi o kształt, pamiętaj jedynie o tym, by miska była okrągła. Idealna jest miska do wyrabiania ciasta, która jest połową kuli - taki kształt zapewnia, że ciasto nie przylepi się i nie utknie w żądnym zakamarku.

Podsumowanie - na co zwrócić uwagę przy wyborze miski do wyrabiania ciasta?

  •  • odowiedni rozmiar - według Twoich potrzeb
  •  • kulisty kształt - bez zagięć i zakamarków, gdzie moze przylepić się ciasto
  •  • czy jest wylewka - może się przydać przy innych pracach w kuchni - miska będzie uniwersalna
  •  • czy miska jest dostępna z przykrywką - przyda się, kiedy ciasto ma leżakować lub czekać w lodówce

Czy potrzebuję inną miskę do wyrabiania ciasta drożdżowego, a inną do ciasta na chleb?

Ciasto jest pojęciem bardzo ogólnym. Możemy przygotowywać i wyrabiać ciasto drożdżowe, albo na chleb, albo kruche, biszkoptowe, francuskie i wiele innych. Jeżeli lubisz eksperymentować w kuchni, w końcu do każdego dojdziesz.

Czy jednak są potrzebne różne miski do wyrabiania różnych ciast? Zazwyczaj nie. Miska jest w większości przypadków potrzebna na początku i na końcu prac z ciastem. Na początku do miski dorzucamy i łączymy w niej poszczególne proste składniki. Na tym etapie miska do wyrabiania ciasta jest nam absolutnie niezbędna. Niezależnie jednak od rodzaju ciasta miska do wyrabiania musi charakteryzować się gładkością ścianek i odpowiednią wielkością.

Przy wyborze miski do wyrabiania ciasta nie musisz więc kierować się rodzajem ciasta, jakie chcesz w niej przygotowywać. Taka sama będzie więc miska do wyrabiania ciasta drożdżowego, jak i do chleba, do ciasta kruchego i każdego innego. Powinna to być więc dobra wiadomość dla Ciebie. Jeszcze lepszą będzie informacja, że odpowiednią miskę do wyrabiania ciasta na pewno znajdziesz w szerokiej ofercie naszego sklepu z akcesoriami kuchennymi - bardzo dobrze więc trafiłaś!