Praski francuskie do kawy

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Praski francuskie, czyli zaparzacze French Press, to jeden z najbardziej polecanych przez koneserów procesów parzenia prawdziwej kawy. Tradycyjna, parzona mielona kawa ma wielu zwolenników. Tak naprawdę to najbardziej ceniony sposób jej przygotowywania, pozwalający wydobyć z kawy wszystkie najlepsze smaki i aromaty.

Wracają czasy, w których coraz bardziej cenimy sobie naturalne produkty, przygotowywane w sposób, który nie powoduje utraty smaku, aromatu czy właściwości odżywczych i zdrowotnych produktów. W tym trendzie znajduje się także ceremioniał parzenia kawy we francuskiej prasce. Świeżo palona i mielona, ulubiona i aromatyczna kawa, przygotowana w tradycyjny sposób to świetny pomysł na początek dnia.

Tradycyjnie parzona kawa, zalewana wrzątkiem, wciąż ma wielu zwolenników, aczkolwiek nie jest zbyt wygodna i estetyczna przy piciu, ze względu na zalegające na dnie szklanki czy filiżanki "fusy". Praska francuska to właśnie rozwiązanie tego problemu - pozwala zaparzyć pyszną, aromatyczną i kremową w posmaku kawę, oddzielając jej pozostałości od właściwego napoju.