Świeczniki porcelanowe

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 42

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 42

Strona:
  1. 1
  2. 2

Świecznik porcelanowy – funkcjonalna dekoracjaswieczniki ceramiczne altom design kremowe 2 szt

Obecnie każdy z nas ma w kieszeni smartfon z latarką. Nie zawsze jednak był to standard. Wiele osób z pewnością pamięta czasy, kiedy to w domach znajdowało się przynajmniej kilka awaryjnych świec. W razie niezapowiedzianej awarii prądu ratowały one niejedną rodzinę od egipskich ciemności. Dzisiaj świeczki straciły już swój pierwotny cel – w sytuacji braku prądu korzystamy bowiem ze źródeł światła zasilanych akumulatorem. Czy więc świeczniki porcelanowe mogą znaleźć zastosowanie w tych cyfrowych czasach?

Wydawałoby się, że realnie nie ma potrzeby korzystania z takiego rozwiązania, jak świecznik porcelanowy. Przecież nikt już nie potrzebuje oświetlać sobie pokoju świeczkami, prawda? Owszem, natomiast blady blask płonącego knota znalazł ma dzisiaj zgoła odmienne zastosowanie. Ekologiczne czy wręcz wegańskie świece cieszą się współcześnie niemałym zainteresowaniem. Wynika to z tego, że stały się one jednym z fundamentów tworzenia określonego klimatu w domowej przestrzeni. W takim kontekście porcelanowy świecznik przestaje być reliktem przeszłości – jak mogłoby się pozornie zdawać – a zyskuje całkiem nową jakość.

Świeczniki białe porcelanowe – podkreśl wagę chwiliswieczniki ceramiczne i wazon altom design szare

Świeczniki przez długi czas miały funkcję wyłącznie użytkową. Ich zadanie polegało na podtrzymaniu świeczki oraz zabezpieczeniu stołu przed spływającym gorącym woskiem. Projektowano je więc pod kątem funkcjonalności, wygląd nie stanowił kryterium, nad którym warto było się pochylić. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne rozwiązania z tej kategorii tworzone są pod kątem dwóch rodzajów świec.

Z jednej strony mamy świeczniki białe porcelanowe o niewielkiej masie i wysokości. To subtelne ozdoby pozwalające na przechowywanie tzw. podgrzewaczy. Chodzi tutaj o płaskie świeczki przypominające dysk. Ich pierwotnym zastosowaniem było nieustanne podgrzewanie dań podczas kolacji czy obiadów. Specjalnie przygotowany półmisek zawieszony na dwóch nóżkach miał pod sobą kilka podgrzewaczy, aby potrawa przez cały okres trwania spotkania miała podobną temperaturę. Dzięki temu nawet pod koniec imprezy goście mogli raczyć się ciepłym jedzeniem.

Niewielkie podgrzewacze jednak szybko odnalazły się w sypialniach i salonach jako minimalistyczny sposób na wprowadzenie szczególnego nastroju. Rozświetlony niewielkimi płomieniami półmrok świetnie współgra z leniwym wieczorem spędzonym z ulubionym serialem lub nowym filmem. Producenci szybko zauważyli, w jakim celu klienci nabywają podgrzewacze, zaczęli zatem wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Świeczki te zostały wzbogacone o walor zapachowy, sama parafina znajdująca się w aluminiowym pojemniczku – barwiona na różne kolory. Świecznik porcelanowy podkreślający światło bijące z płomienia, szybko stanie się nieodzownym elementem klimatycznego wieczoru.

Świeczniki porcelanowe na większe świece

Oczywiście podgrzewacze to nie jedyne rozwiązania, jakie wybiera się podczas planowania nastrojowego wieczoru. Częstym wyborem są także większe i masywniejsze świece. Decydując się na zakup takich propozycji, przydadzą się nam również świeczniki porcelanowe o określonej wielkości. To solidne produkty, które z powodzeniem można postawić na półce, stole czy chociażby krawędzi wanny. Takie świeczki często stają się też nieodzownym elementem relaksującej kąpieli. Pieniący się płyn, delikatna muzyka oraz półmrok pozwolą nam zapomnieć o trudnościach całego dnia, odprężyć się i przygotować na kolejne wyzwania.

Warto wspomnieć także o tym, iż świeczniki białe porcelanowe stanowią interesujący wariant dekoracyjny. Współcześnie wiele mówi się o sztuce użytkowej – a więc o takich elementach domowego wyposażenia, które nie tylko mają swoje określone zadanie do spełnienia, ale także dobrze wyglądają. Każdy porcelanowy świecznik dostępny w asortymencie sklepu Piękno w domu wpisuje się w ten trend. Rozwiązania sygnowane logotypem marki Altom to synonim jakości. Eleganckie, zróżnicowane propozycje wzbogacone o nowoczesny design przy jednoczesnym zachowaniu swojej docelowej funkcji.

Świeczniki ze szlachetnej porcelanywazon na kwiaty ozdobny i swieczniki ceramiczne altom design kremowe

Produkty marki Altom wykonane są m.in. z porcelany. Ten szlachetny materiał przeżywa dzisiaj drugą młodość. Wszystko dzięki nowoczesnym metodom produkcji, które pozwalają wykonać elementy domowego wyposażenia przy zachowaniu nie tylko nietuzinkowego wyglądu, ale przede wszystkim – wytrzymałości. Świeczniki porcelanowe nie mają nic wspólnego z kruchymi serwisami, które być może wiele osób pamięta ze swojego dzieciństwa, kiedy podczas wizyt u cioci czy babci na jednej z wysokich półek znajdowały się finezyjne filiżanki na eleganckich spodkach. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem – gwarantujemy, że każdy entuzjasta nastrojowych chwil znajdzie rozwiązania dostosowane do swoich potrzeb.