Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 160

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 160

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7

Sprawdź również: Pojemniki do przechowywania żywności Beczki do kiszenia Butelki Słoiki i akcesoria

Szklane pojemniki kuchenne do przechowywania żywności

szklane pojemniki na żywnośćKuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdemu lokatorowi zależy, aby znajdując się w niej, czuć się możliwie jak najlepiej. Nie chodzi tutaj tylko o optymalne rozmieszczenie mebli oraz wyposażenia, ale także o estetykę. Tym bardziej że współcześnie możemy postawić na wiele inspirujących stylistyk podkreślających nasze upodobania. Warto stawiać też na przybory łączące w sobie nieprzeciętną elegancję z funkcjonalnością, dzięki której wykonywanie codziennych obowiązków stanie się dużo prostsze.

Przykładem takiego rozwiązania są szklane pojemniki kuchenne. Z jednej strony istnieje wiele interesujących sposobów wykorzystania ich w ramach kuchennych prac, z drugiej – stanowią fantastyczną opcję dekoracyjną. Zwłaszcza że bez trudu dobierzemy je w zgodzie ze swoimi oczekiwaniami – na rynku dostępne są w najróżniejszych rozmiarach oraz kształtach. Tym sposobem pojemniki szklane na produkty sypkie staną się nieodzownym elementem kuchennego wystroju, warto więc stawiać na takie rozwiązania, kiedy interesuje nas połączenie elegancji z użytecznością.

Szklane pojemniki na żywność z korkiem – zadbaj o świeżość żywności

pojemniki słoiki na żywnośćPrzechowywanie składników nie wydaje się problemem, jednak popularność szczelnych pojemników do przechowywania żywności wydaje się rosnąć. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że magazynowanie żywności w paczkach i torebkach, w których jest ona kupowana, niesie ze sobą wiele problemów. Kłopoty te rozwiązuje zdecydowanie się na solidne pojemniki na produkty sypkie szklane, bez których wiele osób nie wyobraża sobie przetrzymywania jedzenia w szufladach, szafkach czy spiżarkach.

Trzeba powiedzieć wprost, że żadna paczka i woreczek nie gwarantuje szczelnego zamknięcia. I chociaż często spotykamy się ze specjalnymi zamknięciami wielokrotnego użytku, w które producent wyposaża opakowanie z jedzeniem, to często nie jest ono w stu procentach szczelne. Następstwem szczelin w opakowaniu jest kontakt z powietrzem, co z kolei przekłada się na wysychanie żywności. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby makaron. Zwykle przechowujemy go w plastikowych woreczkach – zawiniętych lub spiętych gumką. Wystarczy kilka dni, aby jedzenie zaczęło się utleniać – nie znaczy to, że nie będzie ono zdatne do spożycia, jednak z pewnością straci dużo smaku, a i sama konsystencja nie będzie już taka, jak byśmy oczekiwali.

bomboniera szklanaJeśli natomiast zdecydujemy się wykorzystać szklane pojemniki na żywność z korkiem, to zapewnimy całkowitą szczelność, co oczywiście przełoży się na świeżość jedzenia. Oczywiście kwestia ta dotyczy nie tylko makaronu. Inny przykładem często przechowywanej w domowych spiżarkach żywności jest ryż. W tym przypadku problemem jest także wilgoć. Jeśli składujemy jedzenie w miejscu narażonym na rozprzestrzenianie się wilgoci, to możemy być pewni, że absorbujący ryż zwilgotnieje – a w takim stanie na pewno nie będzie już zdatny do spożycia.  Szklane pojemniki na żywność z bambusową pokrywką okazują się w takich sytuacjach prawdziwym zbawieniem.

Zdarza się, że nawet w najlepiej pielęgnowanych i codziennie czyszczonych kuchniach pojawiają się insekty. Wiele znajduje się właśnie w nieodpowiednio składowanym jedzeniu – zwłaszcza produktach sypkich, jak mąka, sól czy cukier. Odpowiednie zamknięcie gwarantujące szczelność spowoduje, że nie będziemy musieli przejmować się tego rodzaju problemem. Zwłaszcza że pojemniki szklane na produkty sypkie często trzymamy na blacie lub w innym widocznym miejscu. Codziennie przecież po nie sięgamy, a zatem to kwestia wygody, aby nie przechowywać ich w szufladach czy szafkach. Rozszczelnienie opakowanie może zwabić mrówki czy inne niepożądane insekty, z którymi następnie będzie nie lada problem.

Szklane pojemniki kuchenne jako dekoracja

słoiki szklane z ciastkamiWspółczesne możliwości w zakresie dekoratorstwa i aranżacji kuchennej przestrzeni są naprawdę ogromne. Ogranicza nas w zasadzie wyłącznie wyobraźnia. Do każdego wnętrza można znaleźć odpowiednio dopasowane ozdoby. Wpasowują się one nie tylko w założenia stylistyczne panujące w kuchni, ale często stanowią też akcenty podkreślające ciepły i klimatyczny charakter pomieszczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób spędzających codziennie długie godziny w kuchni na przygotowywaniu posiłków oraz sprzątaniu. Szklane pojemniki na żywność z bambusową pokrywka prezentują się znakomicie na półce, blacie czy za przeszkloną witryną. Nie musimy przechowywać w nich wyłącznie jedzenia. Świetnie sprawdzą się jako miejsce do magazynowania drobiazgów – monet, kluczy, czy nawet mniejszych cukierków.