Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

20 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

20 produkt(ów)

 

Szklane pokrywki do garnków

W naszej ofercie znajdziesz szklane pokrywki do zdecydowanej większości typów garnków i do różnych ich średnic. Rozmiary szklanych pokrywek do garnków zaczynają się już od średnicy 16 cm, a kończą na pokrywkach większych niż 32 cm. Znajdziesz więc u nas szklaną pokrywkę do każdego garnka. Jeżeli nie znajdujesz na liście naszych szklanych pokrywek rozmiaru, którego szukasz lub nie jesteś pewien, czy dana średnica jest odpowiednia - najlepiej do nas zadzwoń lub napisz - doradzimy i pomożemy wybrać właściwy rozmiar.

Szklane pokrywki do patelni

 • Okrągła szklana pokrywka do patelni

Szklane pokrywki do garnków w zdecydowanej większości przypadków będą pasowały również do okrągłych patelń. Patelnie i garnki często mają identyczne średnice, zwłaszcza kiedy są od jednego producenta. Ten fakt bardzo ułatwia wybór właściwej szklanej pokrywki do patelni.

 • Prostokątna szklana pokrywka do patelni

Co jeżeli jednak szukasz szklanej pokrywki, ale patelnia jest kwadratowa lub prostokątna. W naszej ofercie znajdziesz prostokątne szklane pokrywki. Będą one pasowały i do prostokątnych patelni. 

Jak dobrać rozmiar szklanej pokrywki do garnka - jak czytać średnicę?

Dobór rozmiaru szklanej pokrywki do garnka lub patelni to kluczowa kwestia. Mierząc pokrywkę możemy znaleźć dwie średnice - średnicę rantu szklanej pokrywki lub też jej całkowitą średnicę. Przyjęło się operować głównie tą drugą wartością, gdyż odpowiada ona wtedy jednocześnie zewnętrznej średnicy garnka. Rant wchodzi do wewnątrz i jest też z reguły mniejszej średnicy niż garnek i mogłoby być to mylące. Zasada ta nie jest jednak absolutną regułą i przed zakupem należy się upewnić, czy dana szklana pokrywka do garnka, będzie faktycznie pasowała.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, w pierwszej kolejności należy dokładnie przeczytać opis konkretnej szklanej pokrywki do garnka i jej specyfikację. Jeżeli to nie rozwieje Twoich wątpliwości, skontaktuj się z nami - zadzwoń lub napisz. Pomożemy dobrać do Twojego garnka lub patelni właściwą szklaną pokrywkę.

Dlaczego gotowanie ze szklaną pokrywką jest eko?

A dlaczego właściwie powinno się używać szklanej pokrywki do garnka lub do patelni. Po pierwsze w niektórych przypadkach jest to niezbędne. Kiedy potrawę trzeba dusić pod przykryciem, nie ma innej możliwości i szklana pokrywka do garnka jest obowiązkowa.

Używanie pokrywki do garnka jest również ekologiczne - nawet kiedy gotujemy tylko wodę. Górą garnka lub patelni może uciekać bardzo wiele ciepła i faktycznie ucieka. Dla zobrazowania tego zjawiska przekonujący będzie fakt, że czysta woda przy garnku przykrytym zaczyna się gotować kilka minut wcześniej, niż w przypadku garnka odkrytego, a dalej ten sam poziom wrzenia można utrzymać przy nawet połowę mniejszej mocy ustawienia kuchenki. Gotuj więc z głową - pod szklaną pokrywką!