Szklanki do piwa

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Pokal do piwa do raczenia się ulubionym trunkiem

szklanki pokale do piwaNiezależnie od tego, czy spędzamy czas w doborowym towarzystwie podczas oglądania meczu, czy organizujemy huczne przyjęcie, czy po prostu lubimy umilić sobie piątkowy wieczór ulubionym trunkiem  – pokal do piwa powinien znajdować się w kuchennej szafce. Naczynie to kojarzy się wprawdzie z pobytami w barach i pubach, gdzie charakterystyczny klimat sprzyja próbowaniu nowych piw. W domu jednak również można spróbować wprowadzić odrobinę tego szczególnego nastroju, właśnie poprzez dobór określonych szkieł, z których popijamy swój ulubiony napój alkoholowy.

Nie trzeba być browarnikiem, aby wiedzieć, że piwo dzieli się na różne gatunki oraz typy. W zależności od rodzaju należy sięgnąć po odpowiednie naczynie. I tak na przykład kojarzone z tym alkoholem kufle służą do serwowania czeskich pilznerów, koźlaków porterów czy jasnych lagerów. Kielich o charakterystycznych, szerokich krawędziach u dołu nazywany snifterem to opcja do stoutów. Wysokie szklanki do piwa o ściankach w kształcie litery „S” przeznaczone są do trunków pszenicznych. Oczywiście szkieł jest znacznie więcej, natomiast to są najczęściej spotykane naczynia, z którymi z pewnością zetknął się każdy, kto był chociaż raz w pubie.

Szklanki do piwa – jaki rodzaj trunku?

szklanki z piwemJeśli natomiast w grę wchodzą pokale do piwa, to podaje się w nich przede wszystkim pilznery, ciemne lagery i koźlaki. Czeskie piwa zwłaszcza doskonale nadają się do serwowania w takim szkle. Warto oczywiście wiedzieć, jakie trunki nadają się do którego szkła, lecz taki puryzm nie jest wymagany podczas spotkań towarzyskich czy relaksujących wieczorów z serialem.

Wiele osób decyduje się na taką opcję, jak pokal do piwa przede wszystkim ze względu na ich subtelny i delikatny design, a nie ze tytułu piwnych preferencji. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby podać gościom piwo, które nie jest docelowo przeznaczone do serwowania w pokalu. Jeśli natomiast zaprosimy do siebie piwnego tradycjonalistę, to będziemy przygotowani na uraczenie go piwem w odpowiednim naczyniu. 

Sam kształt pokalów zaprojektowany został w taki sposób, aby nie pozwolić pianie na opadanie. Cały aromat uwalniany przez ten trunek znajduje się przede wszystkim właśnie w spienionej formie. I o ile często dbamy o to, aby podczas nalewania piwa, piany było możliwie jak najmniej, to kształt pokalów sugeruje, aby z niej nie rezygnować.

Szkło, z którego wykonane są tego rodzaju pokale do piwa, jest bardzo cienkie. Z prostego powodu – naczynie ma za zadanie uwypuklić kolor i przejrzystość napoju. Przez swoją powszechność często mylony jest ze szklanką, natomiast warto zaznaczyć, że wszystkie szklanki do piwa mają zupełnie inną nóżkę. Przede wszystkim zwężają się ku dołowi, a następnie rozszerzają, bez żadnego wyraźnego rozłączenia. Pokal to takie szkło do piwa, które dzieli się na kielich oraz podstawkę z wąską nóżką. Rozróżnienie to natomiast przekłada się nie tylko na design czy typ serwowanego piwa, ale również na grubość szkła. Pokal – podobnie jak kieliszek do wina – wykonany jest z dostrzegalnie mniejszej ilości materiału. Z kolei szklanki z grubym, ciężkim dnem są znacznie masywniejsze.

Szklanka do piwa dla miłośników delikatnych kształtów

szklanka do piwaWspółczesne trendy aranżacyjne stawiają przede wszystkim na oszczędność i minimalizm. Zauważalna jest wręcz pewnego rodzaju surowość w zakresie projektowania elementów kuchennego wyposażenia. Natomiast szkło ma charakter uniwersalny, świetnie sprawdza się w przypadku wystrojów tradycyjnych, jak i inspirowanych nowoczesnymi trendami. Dzięki temu niezależnie od tego, jak prezentuje się nasza kuchnia, bez trudu możemy postawić na zestaw szklanek do piwa, pokali czy innych naczyń dłużących do podawania tego trunku.

Oczywiście tego typu szkło ma nie tylko aspekt funkcjonalny. Jeśli zależy nam na interesujących i niebanalnych dekoracjach, szkło sprawdzi się w takim charakterze doskonale. Łatwo sobie wyobrazić rządek specjalnych naczyń do serwowania piwa stojący elegancko na półce czy parapecie. Bez dwóch zdań przykuje to uwagę niejednego gościa odwiedzającego nasze cztery kąty.

Szklanki do piwa w sklepie Pięknowdomu.pl

szklanki z ciemnym piwemW sklepie Pięknowomu.pl znaleźć można bogaty asortyment naczyń do piwa. W jego skład wchodzą nie tylko imponująco wyglądające pokale do piwa, ale również tradycyjne szklanki. Produkty dostępne są pojedynczo oraz w zestawach. Tak przygotowana oferta dostosowana jest zarówno do potrzeb miłośników estetyki i elegancji, jak i miłośników piwowarstwa, którzy nie wyobrażają sobie raczenia się swoim ulubionym trunkiem z innego szkła. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem oraz do zakupów.