Szklanki do wody

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 111

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 111

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Poręczne i eleganckie szklanki do wody

szklanki do napojówWoda jest niezbędna do życia – to właśnie z niej w zdecydowanej większości składa się ciało człowieka, a dodatkowo należy ją regularnie uzupełniać, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Przyjmuje się, że dziennie powinno się wypijać około 2 litrów wody. Dokładna ilość będzie zależeć oczywiście od temperatury na dworze, masy ciała czy aktywności fizycznej. Można spożywać ją pod różnymi postaciami – herbaty, soków, kawy, ale najlepsza będzie zwykła woda z kranu lub butelki. Szklanki do wody wypełnione po brzegi tym napojem powinny towarzyszyć Ci przez cały dzień. Modele z ergonomicznym kształtem i stylowym wyglądem będą nie tylko pomagały w dostarczaniu cennej dla organizmu wody, ale będą również cieszyć Twoje oko.

Czym powinna charakteryzować się dobra szklanka?

Kupując dowolne naczynie do domu, warto wiedzieć, jakie cechy powinno spełniać. Chyba każdemu zależy na tym, aby zakupione produkty charakteryzowały się wysoką jakością wykonania i trwałością. Jakie cechy powinna więc mieć szklanka do wody? Dobrze, aby była wyprodukowana z trwałego szkła, które nie będzie się łatwo kruszyć. Nie musi być to zawsze model o grubych ściankach – obecnie wielu producentów potrafi stworzyć cienkie i wytrzymałe szkło. Na pewno dla niektórych ważną cechą będzie możliwość mycia jej w zmywarce lub umieszczania w mikrofalówce. Jeżeli po kilku myciach szklanka do wody na nóżce wciąż będzie dobrze wyglądać – oznacza to, że do jej produkcji wykorzystano szkło o wysokiej jakości.

Jednak przede wszystkim cechą dobrych szklanek do wody będzie wygoda podczas ich używania. Jeżeli naczynie posiada ucho do trzymania, to powinno być ono wyprofilowane tak, aby palce z łatwością mieściły się w przestrzeni między szklanką a uchem, a przenoszenie nie sprawiało dyskomfortu. Ważne jest także to, aby nie była zbyt ciężka.

Szklanka do wody w wersji termicznej

szklanki do wodyWyżej skupiliśmy się na aspektach technicznych, które charakteryzują dobre szklanki do wody na nóżce. Dla wielu te kwestie nie są tak ważne jak aspekt wizualny. Odpowiedni styl naczynia potrafi zadbać o właściwy wystrój czy kompozycję na stole. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się szklanki termiczne. Jej podwójne ścianki niewątpliwie sprawiają, że napój znajdujący się wewnątrz prezentuje się nietypowo. Okazuje się, że niepotrzebne są dodatkowe zdobienia – prostota również potrafi zachwycić swoim designem.

Podczas zimnych miesięcy w roku w takich modelach można serwować ciepłą wodę z miodem i cytryną, a latem wodę z kostkami lodu, miętą i dowolnym cytrusem. Właśnie dzięki stworzeniu naczyń z dwoma ściankami, woda na dłużej zachowuje swoją temperaturę. Ich dodatkową zaletą jest to, że nawet jeżeli szklanka nie jest wyposażona w ucho, to można ją trzymać bez ryzyka poparzenia się. Co więcej szkło borokrzemowe, z którego zwykle produkuje się te przedmioty, cechuje się większą odpornością na szok termiczny w porównaniu do klasycznego szkła.

Jak zadbać o to, aby szklanki dłużej wyglądały jak nowe?

szklanki do wody soku zestawLśniące szklanki do wody na nóżce to coś, co robi wrażenie nie tylko na gościach, ale przecież i na domownikach. Picie napoju z zarysowanego lub niedomytego szkła to nic przyjemnego. Warto wiedzieć, jak dbać o to, aby produkty na dłużej zachowały swój nowy wygląd. Najważniejsze jest ich odpowiednie mycie i stosowanie się do zaleceń producenta. Jeżeli przy konkretnym produkcie nie ma informacji, że może być on myty w zmywarce czy umieszczany w  mikrofali, lepiej tego nie robić, ponieważ szkło może w takim razie łatwo ulec zniszczeniu. W sytuacji, w której szklanka do wody może trafić do zmywarki, należy zadbać o prawidłowe załadowanie urządzenia i kupienie kapsułki, która dobrze poradzi sobie z zaschniętymi zabrudzeniami, a jednocześnie nie zmatowi szkła. Artykuły wykonane z cienkiego i delikatnego materiału zaleca się umieszczać w górnej szufladzie zmywarki.

Czy to przy myciu mechanicznym, czy podczas mycia ręcznego – na szkle może pojawić się nieestetyczny osad, czyli pozostałości po twardej wodzie. Montaż zmiękczacza do wody nie musi być jedynym rozwiązaniem – istnieją również tańsze domowe sposoby na pozbycie się osadu. Roztwór z octu lub cytryny skutecznie usunie niechciane zabrudzenia.

Posiadając eleganckie szklanki do wody, warto regularnie dbać o ich błysk. Przyda się do tego ściereczka z delikatnego materiału, która nie będzie pozostawiać po sobie smug. Takie czyszczenie powinno dotyczyć również rzadziej używanych kompletów.

Lepiej w komplecie – zestawy szklanek do wody

szklanki do wody 240 ml komplet 6 sztukSzklanki to takie naczynia, których nigdy za wiele! Możesz wykorzystywać je na co dzień i od święta, do picia oraz do odmierzania składników podczas pieczenia. Szklanki na nóżce do wody warto więc kupić w komplecie, ponieważ na pewno wykorzystasz wszystkie z zestawu.

W ofercie sklepu Piękno w domu posiadamy trwałe i estetycznie prezentujące się szklanki do wody. Producenci odpowiedzialni za ich stworzenie to: Altom Design, Glasmark i Royal Leerdam. Różnorodność stylistyczna jest naprawdę duża. W sprzedaży dostępne są szklanki z uchem i bez ucha, na nóżce, klasyczne i termiczne, gładkie i zdobione. Należy także wspomnieć, że naczynia posiadają różne kształty i rozmiary – zarówno jeśli chodzi o ich pojemność, jak i wysokość.

W Piękno w domu posiadamy zestawy na: 1, 2, 4, 6, 8 i  12 osób. Dodatkowo część z nich jest sprzedawana już w opakowaniu na prezent. Jeśli więc wybierasz się na parapetówkę i nie wiesz, co wręczyć gospodarzowi, możesz wybrać jeden z kompletów szklanek do wody na nóżce. Wiele zestawów z naszego asortymentu wzbogacanych jest o dodatki, jak np.: dzbanek z pokrywką, dzbanek termiczny, dzbanek z zaparzaczem i łyżeczki (koktajlowe i do herbaty).

W tych naczyniach możesz podawać wodę, ale nie tylko. Sprawdzą się one również do serwowania gorących napojów – takich jak herbata, kawa czy czekolada – oraz zimnych i kolorowych soków lub koktajli.

Pośród tych wszystkich produktów na pewno znajdziesz swoją ulubioną szklankę do wody, która będzie towarzyszyć Ci każdego dnia. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!