Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Widelczyki do ciasta – niezbędne podczas deseru

widelczyki do ciastaKiedyś spotykane wyłącznie w restauracjach, a dziś obecne w wielu domach. Mowa tu o widelcach do ciasta, które ułatwiają spożywanie niektórych deserów. W końcu nie tylko łyżeczka może służyć do jedzenia słodkości. Tartę, sernik czy sałatkę owocową zdecydowanie wygodniej spożywa się zębatym sztućcem. Dodatkowo widelczyki do ciasta dodają spotkaniu przy stole nieco więcej elegancji.

Kiedy i jak podawać widelce deserowe?

Jeżeli zapraszasz do siebie gości i urządzasz ucztę, na której będzie kilka dań, to warto wiedzieć, w jaki sposób ułożyć nie tylko talerze, ale również sztućce. Tradycyjny układ polega na tym, że z lewej strony talerza umieszcza się widelec, z prawej strony nóż oraz łyżkę, a nad talerzem znajduje się łyżka w układzie poziomym. Gdzie natomiast jest miejsce na widelce deserowe? Przyjęto zasadę, że widelczyk powinien znaleźć się nad łyżeczką do herbaty. Należy pamiętać o tym, aby uchwyt łyżeczki był skierowany w prawo, a widelca do ciasta w lewo.

Warto też wiedzieć, jak elegancko podawać sam deser. Być może zastanawiasz się, gdzie umieścić widelczyki do ciasta, gdy serwujesz tylko kawę i ciasto. Istnieje kilka możliwości: położenie widelca na talerzyku deserowym lub tuż obok niego, ale można także spotkać się z podaniem wszystkich widelczyków na osobnym talerzu lub w jakimś pojemniku. Jaka opcja jest więc poprawna? Wciąż najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie widelca nad talerzykiem. Czasem można także umieścić sztuciec na talerzu, gdy od razu znajduje się na nim ciasto – ale w domowej atmosferze jest to mało popularne, ponieważ kawałki ciasta trafiają zwykle na paterę.

Czym się kierować, wybierając widelce do ciasta?

Zastanawiasz się nad zakupem widelczyków do ciasta? W takim razie zwróć uwagę na kilka szczegółów, zanim opłacisz zamówienie. Widelce powinny być wykonane z trwałego materiału – najlepszym wyborem będzie stal nierdzewna, która jest odporna na zniszczenia i będzie Ci służyć przez wiele lat. 

Jeżeli Twoja zastawa stołowa posiada złote zdobienia, to poszukaj również sztućców w tym kolorze. W pozostałych przypadkach sprawdzi się klasyczna srebrna barwa. Nie wiesz, czy wybrać proste i gładkie czy zdobione widelce deserowe? W tym przypadku również zalecane jest zachowanie spójności z posiadaną zastawą. Przy wyborze niezwykle ważne jest także to, aby widelce były odpowiednio wyprofilowane i wygodnie można było trzymać je w dłoni.

Widelczyki do ciasta – pomysł na prezent

widelczyk do ciastaWręczanie zastawy stołowej w prezencie wciąż bywa sporną kwestią. Jedni uważają to za funkcjonalny i elegancki prezent, drudzy za powiew przeszłości. Widelce do ciasta mogą być jednak znakomitym podarunkiem – zwłaszcza dla cukierniczych łasuchów. Zwykle w szufladach ze sztućcami znajdują się podstawowe elementy, takie jak łyżki, noże, widelce i łyżeczki. Widelczyki nie są obowiązkowe, ale jak już wspomnieliśmy wcześniej – znacząco mogą ułatwić spożywanie niektórych deserów.

Jeżeli ktoś bliski wspominał Ci, że chciałby sobie sprawić widelczyki do ciasta, to nie zwlekaj i zapoznaj się z naszą ofertą tych sztućców i podaruj mu je w prezencie. Widelce sprzedawane są w zestawach pakowanych w niewielkie pudełka, które wystarczy przewiązać wstążką lub zapakować w papier prezentowy. Taki podarunek można wręczyć każdemu – bez względu na płeć czy wiek – np. z okazji świąt, urodzin czy Dnia Babci.

Widelce deserowe w ofercie sklepu Pięknowdomu.pl

Czy jest to zwykłe towarzyskie spotkanie, czy uroczysty rodzinny obiad – widelczyki do ciasta dodają szykowności. Jeżeli chcesz kupić widelce deserowe, to warto, aby były one jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Są to sztućce, których nie używa się na co dzień, a raczej podczas wizyt gości, gdy na stole znajduje się pyszne ciasto. W sklepie Pięknowdomu.pl posiadamy kilka kompletów tych sztućców – produkcji Altom Design oraz Gerpol. W każdym z zestawów znajduje się 6 sztuk srebrnych małych widelców.

W naszym asortymencie dostępne są klasyczne widelce deserowe – nie posiadają żadnych charakterystycznych zdobień, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do dowolnej zastawy stołowej. Oczywiście zachęcamy do skompletowania sztućców pochodzących z tej samej kolekcji, ale jeżeli widelczyki są używane rzadko, drobne różnice nie powinny być problemem. Widelce do ciasta od Altom Design i Gerpol są ergonomiczne i powstały ze stali nierdzewnej, co sprawia, że są wyjątkowo trwałe. Do mocnych stron tych sztućców można jeszcze zaliczyć to, że można myć je w zmywarce.

Zachęcamy do kupienia zestawu widelczyków deserowych!