Zobacz film

Wiadro stalowe emaliowane Silesia Rybnik brązowe 10,9 l

W magazynie

61,40 zł
- +
pi-clock-svg Wysyłamy
w ciągu 48h
pi-truck-svg Dostawa gratis od 149 zł
pi-wallet-svg Przyjmujemy
zwroty do 365 dni

Wiadro emaliowane marki Silesia Rybnik – idealne do zbierania owoców i prac porządkowych.


Wymiary wiadra:
pojemność - 10,9 l
średnica - 28 cm
wysokość - 25,5 cm


Dowiedz się jak zbudowane są naczynia emaliowane i poznaj praktyczne wskazówki dotyczące ich użytkowania. Pobierz instrukcję.


Identyfikator: 02050167

Opis produktu

Tradycyjne naczynia emaliowane od wielu lat goszczą w polskich domach. Emalia to powłoka szklista, więc zalety naczyń emaliowanych wynikają z właściwości szkła. Szkło jest bardzo gładkie, uniemożliwia gromadzenie i namnażanie się bakterii. Jest szczelne, zabezpiecza przed uwalnianiem się substancji szkodliwych i uczulających, niezależnie od temperatury. Powłoka naczyń emaliowanych jest kwasoodporna i nie wchodzi w reakcję z substancjami odżywczymi, nie pochłania też zapachów.


Wiadro emaliowane przyda się zwłaszcza gdy potrzebujemy naczynia o gładkich, łatwych do umycia powierzchniach, a także do zbierania owoców.  • Wiadra emaliowane są bardzo trwałe i odporne na korozję. Zachowają na długo swój kolor.

  • Praktyczny uchwyt zapewnia łatwe przenoszenie wiadra wraz z zawartością.

  • Emaliowane wiadro możesz wykorzystać podczas różnych prac porządkowych.

  • Powłoka szklista, jaką jest emalia, nie wchodzi w reakcję z kwasami, więc wiadro idealnie nadaje się do zbierania i przechowywania w nim owoców.

  • Okrągłę wiadro stabilnie postawisz na każdej powierzchni.

  • Emaliowane wiadro możesz wykorzystać również do celów ozdobnych i dekoracyjnych. Zioła czy kwiaty, umieszczone we wiadrze, udekorują Twój taras.
WIĘCEJ O PRODUCENCIE

Niewiele zakładów przemysłowych działających w Polsce może pochwalić się historią branży jak Huta „Silesia” w Rybniku. Początki zakładu sięgają jeszcze XVIII wieku, a dokładnie 1753 roku. Pod koniec XIX wieku emaliowane naczynia kuchenne z Rybnika znane były w państwach Europy i Ameryce, a emaliernia „Silesii” należała do największych w Europie, zaś po 1904 roku do największych na świecie zakładów tego typu. Wykorzystywana technologia opiera się na recepturach, będących wynikiem stuletnich doświadczeń w tej branży. Perfekcyjne opanowanie techniki emalierskiej skutkuje niezwykłą trwałością, funkcjonalnością i estetyką naczyń. Takiej tradycji warto zaufać!

Zobacz film

Dodaj opinię

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
Pon.Pt.: 8.00 - 16:00

+48 601 900 967

Zapisz się do newslettera

odbierz rabat 10% na pierwsze zakupy!