Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)

Sprawdź również: Czajniczki i imbryki porcelanowe Szklanki termiczne Szklanki latte Kubki do kawy i herbaty Dzbanki filtrujace wodę Szklanki Kubki z zaparzaczem Lunchboxy Butelki

Zawsze miej przy sobie bidon na wodę!

Bidon do wodyPracujesz, często jeździsz na wycieczki, a może masz dziecko w wieku szkolnym? Na pewno dobrze wiesz, że podczas każdego wyjścia dobrze jest mieć przy sobie butelkę wody. Warto być przygotowanym na moment, w którym dopadnie Cię pragnienie lub poczujesz się słabo. Posiadanie przy sobie bidonu to też sposób na regularne uzupełnianie płynów, co jest bardzo zdrowym nawykiem. Bidon na wodę dla dzieci (najlepiej zdobiony jakąś kolorową grafiką) powinien towarzyszyć Twojej córce lub synowi na każdej przerwie. Jeżeli natomiast prowadzisz aktywny tryb życia, to koniecznie wybierz bidon na wodę sportowy. Przyda się on zarówno podczas jazdy na rowerze, biegania czy górskiej wspinaczki.

Poznaj zalety naszych produktów, dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model i jak go pielęgnować, oraz sprawdź naszą ofertę!

Zalety bidonów do wody

bidon butelka na wodęO zaletach bidonów na wodę dla dzieci i dorosłych moglibyśmy mówić wiele. To świetny przedmiot, który przydaje się w różnych sytuacjach – podczas pracy, lekcji, wycieczki w góry czy nad jezioro, pikniku, długiego spaceru i jeszcze kilku innych czynności.

W zależności od pory roku czy indywidualnych preferencji można umieszczać w nim zimne lub ciepłe napoje. Niektóre z nich są zbudowane w taki sposób, że przez kilka godzin będą trzymać pożądaną temperaturę. Bidon na wodę dla dziecka to także dobry sposób, aby wyrobić u niego nawyk picia wody. Ciągły dostęp do wody sprawi, że być może rzadziej będzie sięgać po słodkie napoje.

Dobrze zaprojektowany bidon na wodę to przedmiot na lata. Oznacza to, że zakup ten przyczynia się do mniejszej produkcji śmieci. Zamiast codziennego kupowania 1,5-litrowej butelki wody w plastikowym opakowaniu, możesz w dowolnej chwili napełniać butelkę pyszną wodą z kranu. Wystarczy tylko pamiętać, aby szklany bidon na wodę mieć zawsze przy sobie.

Jakie cechy powinien spełniać bidon na wodę?

bidon na wodę czarnyPrzed kupieniem bidonu warto zastanowić się, czym powinien charakteryzować się przedmiot, który chcesz kupić. Każdy może mieć inne potrzeby. Przygotowaliśmy tu dość uniwersalną listę, która zawiera w sobie podstawowe wskazówki – Ty możesz ją później rozszerzyć.

Zacznijmy od tego, że bidony do wody powinny być wygodne do trzymania. Wybierając się np. w górską wędrówkę lub jadąc zimą autobusem, często ma się założone rękawiczki. Butelka bez dodatkowej gumy może być trudna do utrzymania. Jeżeli więc zamierzasz używać szklanego bidonu na wodę we wspomnianych lub w podobnych okolicznościach, to wybierz taki z silikonową osłonką.

Wygoda powinna także dotyczyć ustnika i sposobu otwierania. Przykładowo bidon na wodę sportowy nie powinien być wyposażony w nakrętkę. Jadąc rowerem i chcąc się napić, taka nakrętka może tylko utrudnić zaspokojenie pragnienia. W takiej sytuacji przyda się raczej łatwiejszy sposób otwierania, np. w postaci przycisku. Nakrętka natomiast sprawdzi się przy tych noszonych do pracy czy szkoły.

Wybierając bidon na wodę dla dzieci, istotne będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru. Nie tylko chodzi tu o pojemność, ale także o średnicę naczynia. Młodsze dzieci powinny bez trudu poradzić sobie z trzymaniem butelki. Nie wszystkie dzieci lubią pić wodę i wolą raczej słodkie napoje. Zachęć więc swoją pociechę do wody, kupując produkt w jej ulubionym kolorze lub z jakimś ciekawym wzorem.

Dość oczywistą kwestią wydaje się to, że bidony do wody powinny być szczelne i wykonane ze sprawdzonych materiałów, które będą bezpieczne dla zdrowia oraz nie będą w żaden sposób wpływać na smak przechowywanego napoju. Warto wybierać więc przedmioty produkowane przez marki cieszące się zaufaniem klientów.

Ta niedługa lista kilku podstawowych cech, jakie powinny posiadać bidony na wodę, może okazać się pomocna w wyborze modelu na lata.

Jak właściwie umyć bidon?

bidon przezroczysty do wodyWybranie zadowalającego bidonu na wodę dla dziecka lub dla siebie to duży sukces. Jeżeli chcesz, aby zakup posłużył Ci jak najdłużej, to powinieneś wiedzieć, jak właściwie dbać o tę butelkę – bez względu na to, czy będzie to szklany bidon na wodę czy ten wykonany z tworzywa sztucznego. Może się wydawać, że woda nie powinna tworzyć zabrudzeń i że wystarczy tylko regularnie przepłukiwać naczynie pod bieżącą wodą. Z czasem może się jednak okazać, że z wnętrza wydobywa się nieprzyjemny zapach lub na jego ściankach pojawił się osad.

Jak tego uniknąć? Bidon powinno się nie tylko opłukiwać wodą, ale również myć przy pomocy płynu do mycia naczyń – dotyczy to również nakrętki. Jeżeli butelka jest wąska i wysoka, to przydatna może okazać się specjalna szczotka do czyszczenia. Następnie należy dokładnie usunąć pozostałości płynu i zostawić do wyschnięcia.

Nigdy nie zapominaj o opróżnieniu naczynia po powrocie do domu!

Bidony na wodę w naszej ofercie

W Piękno w domu przygotowaliśmy ciekawą ofertę produktów. W sprzedaży dostępne są zarówno modele dla dorosłych, jak i dla dzieci. Producenci, którzy odpowiadają za stworzenie bidonów z naszej oferty, to Altom Design i Aquaphor, co oznacza, że gwarantowana jest precyzja wykonania tych butelek.

Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz bidon na wodę dla dziecka, czy dla siebie. U nas możesz wybierać w wielu kolorach i rodzajach zamknięć. Ich pojemności wynoszą: 350, 425, 500, 550, 650 i 730 ml. Najlepiej wybrać taki bidon na wodę, który idealnie pasuje do Twoich potrzeb. Jeżeli pijesz dużo wody, wybierz któryś z większych modeli. Natomiast jeśli nie potrzebujesz dużo napoju, lepszym wyborem będzie mniejszy wariant, ponieważ ograniczysz wtedy noszony ciężar. Produkt, który na pewno spodoba się miłośnikom nietypowych rozwiązań, to wariant wyposażony w wyciskacz do cytrusów.

W naszej ofercie znajdują się szklane bidony, a także te wykonane z tworzyw sztucznych, np. tritanu (produkuje się z niego np. butelki dla niemowląt). Wszystkie przedmioty zostały stworzone w taki sposób, aby jednocześnie były lekkie, wygodne w używaniu oraz wytrzymałe. Większość z nich posiada uchwyt, dzięki któremu można połączyć butelkę z plecakiem.

Zachęcamy do wybrania bidonu sportowego lub na co dzień – takiego, z którego będziesz z przyjemnością korzystać!