Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

19 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

19 produkt(ów)

Czajniki kuchenne w tradycyjnym wydaniu

czajnik z gwizdkiem emaliowanyWiele osób nie wyobraża sobie poranka bez mocnej herbaty lub kawy dodającej energii na kolejne godziny po przebudzeniu. Czajnik kuchenny jest więc jednym z pierwszych przedmiotów, po które sięgamy w ciągu dnia. Warto zatem już na samym początku zetknąć się z funkcjonalnym produktem miłym dla oka, tym bardziej że propozycje zawarte w ofercie katalogowej sklepu Piękno w domu są naprawdę atrakcyjne i przywołują z pamięci obraz dawnej kuchni, w jakiej będąc dzieckiem, jadało się śniadania.

Obecnie większość powszechnie dostępnych na rynku czajników do gotowania wody to modele elektryczne z grzałką w spodzie produktu, którą należy podłączyć do prądu. A przecież przez dziesiątki lat najpopularniejszym rodzajem czajnika kuchennego były egzemplarze z gwizdkiem. Zostały niestety nieco zapomniane, choć wciąż można je kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Dziś powróciła na nie moda i użytkownicy kuchni coraz częściej nabywają czajnik z gwizdkiem na gaz lub indukcję. Co więcej, producenci dostosowali towary do współczesnych potrzeb, a efekty tych starań można oglądać między innymi w powyższej kategorii.

Czajniki na gaz i nie tylko

czajnik na indukcje z gwizdkiem ze stali nierdzewnejCharakterystyczny dźwięk czajnika kuchennego z gwizdkiem może być mile wspominany przez osoby, które w dzieciństwie spędzały dużo czasu u babci lub po prostu w ich domach używało się takich modeli na co dzień. Do tego stopnia stały się wyróżniającym elementem wyposażenia kuchennego, że niektórym osobom zdarzało się po zakupie elektrycznych odpowiedników postawić je na gaz i stopić plastikowy egzemplarz. Choć to tylko anegdota, to dobrze obrazuje status tradycyjnych czajników na gaz i powszechne przyzwyczajenie do widoku tych produktów w kuchni.

W ofercie sklepu Piękno w domu pokaźną reprezentację ma czajnik na płytę indukcyjną lub gaz, którego większość elementów zostało wykonanych z niezwykle trwałej i odpornej na zniszczenia stali nierdzewnej. Dominującą część katalogu wypełniają egzemplarze sygnowane marką Altom Design, która pochodzi z Gniezna.

I to właśnie głównie ze względu na stylowy design czajniki na gaz umieszczone w tej kategorii zasługują na uwagę. Elegancką formę połączono z użytecznością, przez co korzystanie z czajnika do gotowania do wody jest bardzo wygodne i praktyczne. Szeroki korpus mieści w sobie znacznie więcej litrów wody niż ma to miejsce w przypadku modeli elektrycznych. Maksymalna pojemność dochodzi do 3 litrów, dlatego kolorowy lub czarny czajnik na gaz świetnie nadaje się do użycia zwłaszcza podczas przygotowań do spotkań w większym gronie osób.

Niewątpliwą zaletą czajników kuchennych ze stali nierdzewnej jest fakt, że ze względu na dobór materiału konstrukcyjnego woda nie zmienia swojego smaku. Ponadto stal nierdzewna zabezpiecza produkt przed emitowaniem szkodliwych substancji, przez co czajniki są bezpieczne dla zdrowia użytkowników. Technicznym atutem jest przemyślany projekt szerokiego otworu, dzięki któremu wlewanie wody np. z dzbanka filtrującego jest bardzo wygodne.

Warto podkreślić również kształt i wykonanie rączki czajnika na gaz lub inny rodzaj kuchenki. Jej odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że czajnik do gotowania wody nie wyślizguje się rąk, co jest istotne w przypadku produktu, którego zadaniem jest wlewanie wrzątku do kubka lub szklanki. Uchwyty są wyprodukowane z tworzywa, które nie nagrzewa się, dlatego użytkownikom nie grozi poparzenie, ani nawet nieprzyjemne odczucie zetknięcia skóry z gorącym elementem.

Dostępny w sklepie Piękno w domu czajnik na indukcję lub gaz wyróżnia się wyglądem, nawet gdy korpus jest matowy. Szeroki wybór produktów sprawia, że odpowiednie egzemplarze znajdą tu osoby preferujące różną stylistykę wystroju kuchni, zarówno klasyczną i nawiązującą projektem do trendów vintage, jak i zwolennicy nowoczesnych aranżacji oraz stylu industrialnego lub glamour.

Produkty z emalii i czajniki na indukcję

czarny czajnik na gaz i indukcjeKolejną grupę produktów z kategorii czajników kuchennych stanowią modele emaliowane. To egzemplarze, które są sprzedawane pod marką Silesia, mającą swe korzenie w Rybniku, sercu Górnego Śląska. Zaakcentowanie tradycji produkcyjnych jest w tym przypadku o tyle konieczne, że czajniki emaliowane niezmiennie stanowią wyposażenie kuchenne od co najmniej kilku dekad. Produkty zostały więc przetestowane i pozytywnie ocenione przez przedstawicieli wielu pokoleń. Czajniki tego rodzaju są cenione szczególnie za cechy użytkowe: nie pochłaniają zapachów, są szczelne oraz bardzo trwałe. Przy okazji także jedyne w swoim rodzaju, co ma związek z metodą produkcji.

Szklista powierzchni emalii sprawia, że czajnik do gotowania wody wygląda bardzo korzystnie w każdej kuchni. Choć z doświadczenia wiemy, że częściej wybierają go osoby, które posiadają na wyposażeniu także inne produkty wykonane w ten sposób. To efekt dużego zróżnicowania kolorystycznego w obrębie całej kategorii. Czarny czajnik na indukcję? Nie ma problemu! W ofercie znajdują się także połyskujące egzemplarze o szarym, kremowym, a nawet czerwonym wybarwieniu.

Wspomniane czajniki emaliowane są neutralne dla alergików uczulonych na nikiel. Rączki produktów są starannie wyprofilowane w ten sposób, że mają specjalne zagłębienia na palce, dlatego również w przypadku tego rodzaju czajników należy pochwalić ergonomiczną budowę. Pozytywnie można ocenić też konstrukcję gwizdka. Jego uchwyt wykonano z materiału, który nie nagrzewa się podczas gotowania wody. W kategorii znajdują się emaliowane czajniki na indukcję lub gaz o pojemności 2,2 i 2,5 litra.

Wszystkie produkty umieszczone na stronie sklepu Piękno w domu w ofercie czajników kuchennych nadają się do gotowania wody na każdym rodzaju kuchenki – gazowej, indukcyjnej, elektrycznej i ceramicznej. Nie trzeba zatem obawiać się, że zakupiony produkt będzie bezużyteczny. Zachęcamy do przeglądania katalogu czajników i składania zamówień online. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie w kategorii produkt idealnie dopasowany nie tylko do potrzeb, ale i własnego gustu, a co za tym idzie – do aranżacji kuchni.