Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 

Czajnik to niezbędny element wyposażenia każdego domu, bez którego trudno wyobrazić sobie poranki i wieczory. Gdy w naszych dłoniach pojawia się kubek ciepłego napoju, nasz codzienny świat nabiera zupełnie innego wyrazu. Choć w naszych kuchniach najczęściej goszczą czajniki elektryczne, to znacznie lepszym wyborem może być czajnik emaliowany. Coraz śmielej powracają one do łask, a nowoczesne wzory i odpowiednio dobrane kolory skutecznie przykuwają uwagę koneserów dobrego designu.

 

Czym jest emalia?

To powłoka szklista, a jej zalety wynikają z właściwości szkła, z jakiego jest wykonana. Uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii, jest szczelna, zabezpiecza przed uwalnianiem się szkodliwych i uczulających substancji, niezależnie od temperatury. Jest kwasoodporna, nie wchodzi w reakcje chemiczne z substancjami chemicznymi, nie pochłania zapachów. Takie bezpieczne i higieniczne naczynia możesz znaleźć w ofercie dostępnej na pieknowdomu.pl.

 

Zalety czajnika emaliowanego

Dzięki odpowiedniemu designowi czajniki emaliowane można dopasować do współczesnych elementów wyposażenia wnętrz. Oprócz tego mają one wiele innych zalet:

 

● wykonane są z wysokiej jakości emalii i stali, które dają gwarancję wytrzymałości i dobrego wykonania,

● emalia używana do produkcji czajnika nie wydziela substancji szkodliwych – to bezpieczny materiał, dzięki czemu z czajnika bez obaw mogą korzystać także alergicy czy rodzice małych dzieci,

● czajniki posiadają pokrywy i gwizdki, które poinformują o zagotowaniu się wody oraz nienagrzewający się bakelitowy uchwyt, który chroni dłonie przed poparzeniem,

można używać ich na różnych kuchenkach, ale najlepiej sprawdzi się połączenie czajnika emaliowanego i indukcji

, ● są trwałe i odporne na korozję, dzięki czemu możesz użytkować je przez dłuższy czas.

 

Czajnik emaliowany na gaz – tradycyjny i elegancki

 

Ponieważ nasze czajniki emaliowane sprawdzają się na różnych rodzajach kuchenek, klienci mogą wybierać spośród wszystkich dostępnych modeli. Jeśli jednak chcemy zakupić czajnik z myślą o kuchence gazowej, powinniśmy zwrócić uwagę na jego pojemność oraz szerokość i grubość dna, gdyż trzeba będzie je dopasować do palników w kuchence gazowej. Płomień nie powinien wystawać poza obręb czajnika! Zbyt mały czajnik na dużym palniku sprawia, że zużywa on duże ilości energii, a podgrzewanie wody nie jest efektywne. Dbając więc o energooszczędność, a także o własny portfel, przed zakupem zalecamy zmierzenie kuchenki oraz zapoznanie się z wymiarami dostępnych modeli czajników.

 

Czajnik emaliowany na indukcję, czyli nowoczesność spotyka klasykę

 

Coraz częściej w domach i mieszkaniach, zwłaszcza w nowym budownictwie, można spotkać kuchenki elektryczne i indukcyjne. W związku z tym przy wyborze należy kierować się średnicą dna czajnika oraz dobrać jego wielkość do palnika indukcji. Ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego zostało wykonane dno czajnika. Jeśli czajnik ma sprawdzić się na kuchence indukcyjnej, materiał musi być ferromagnetyczny.

 

Emaliowany czajnik z gwizdkiem

 

To klasyczny model czajnika, z gwizdkiem informującym nas o zagotowaniu się wody. Gwizdki mogą być zdejmowane lub odchylane. W kolekcji czajników emaliowanych Silesia Rybnik znajdziesz przede wszystkim te wyposażone w zdejmowane gwizdki.

 

Czajnik dobry dla każdego

 

W oparciu o własne potrzeby i preferencje musimy zastanowić się także nad kształtem i kolorem czajnika. Czajniki emaliowane można znaleźć w kilku wzorach – bardziej klasyczne, tradycyjne, nawiązujące do dawnych emaliowanych garnków, ale także te nowocześniejsze. Od delikatnej bieli przez szarość, aż po zieleń czy czerwień. Jesteśmy pewni, że każdy klient będzie mógł dopasować czajnik do swoich kolorystycznych upodobań.

 

Jeśli szukasz nowego, odpowiedniego czajnika dla siebie lub chcesz wymienić ten elektryczny, czajniki emaliowane będą świetnym rozwiązaniem. Bezpieczny proces gotowania wody, brak ryzyka wydzielania szkodliwych substancji oraz wysokie standardy higieniczne to główne zalety, które pozwolą na korzystanie z nich także osobom cierpiącym na alergie. Sprawdź naszą ofertę na pieknowdomu.pl i wybierz odpowiedni model czajnika dla siebie oraz swojej rodziny!