Sprawdź również: Tarki i szatkownice Cedzaki, sitka i wirówki Solniczki i pieprzniczki Deski do krojenia Młynki do przypraw Miseczki z przykrywką Półmiski na wędliny Sztućce Pierożnice

Deska do serów i wędlin – na imprezy i nie tylko

deska do serów z przykrywkąZasiadając wieczorem na wygodnej kanapie lub goszcząc przyjaciół, warto przygotować coś smacznego na ząb. Każdy ma swoje ulubione przekąski – dla jednych będą to chipsy lub krakersy, dla drugich pieczone warzywa, a jeszcze dla innych sery. Te ostatnie są bardzo zróżnicowaną grupą produktów, można przecież wyróżnić m.in.: sery żółte, białe czy pleśniowe; z mleka krowiego, koziego lub owczego, a do tego włoskie, greckie i francuskie!

Oprócz samego pomysłu na jedzenie trzeba także wiedzieć, na czym zaserwować te przekąski. Deska do serwowania serów to przedmiot, który pomoże Ci urządzić prawdziwą serową ucztę. Do tego wystarczy tylko dopasować odpowiednie wino, lekką warzywną sałatkę i chrupiące pieczywo, aby zdobyć serca gości lub zorganizować romantyczną kolację we dwoje. Poniżej piszemy więcej o deskach do serów: o ich zaletach, sposobach serwowania przekąsek, a także o ofercie naszego sklepu.

Zalety deski do serwowania serów

nowoczesna deska do serówByć może zastanawia Cię, dlaczego deska do serwowania serów jest osobnym produktem. W końcu niewiele różni się od klasycznej deski do krojenia. Drewniana deska do serów obrotowa ułatwia serwowanie przekąsek i wygląda stylowo. Na zwykłej desce do krojenia mogą pozostać ślady po nożu, co nie prezentowałoby się zbyt dobrze podczas serwowania gościom jedzenia, dlatego dobrze mieć do tego osobną deskę. Jest to także przedmiot uniwersalny – mimo że nazwa deski do serów i wędlin wskazuje na to, co powinno się na niej znaleźć, to oczywiście można także podać na niej inne przekąski: kabanosy, warzywa, krążki cebulowe, owoce czy koreczki.

Sam materiał deski ma również wiele zalet. Drewno pasuje do każdego wnętrza i każdej zastawy, co jest dużą wygodą. Dodatkowo wykazuje właściwości bakteriobójcze, a więc jest bezpieczne dla znajdującego się na nim pożywienia.

Okrągła deska do serów – jak właściwie serwować na niej jedzenie?

Może się wydawać, że ułożenie serów na desce nie powinno być niczym skomplikowanym. Warto jednak znać kilka podstawowych zasad, które pomogą stworzyć estetyczną kompozycję. Deska do serów i wędlin może pomieścić na sobie różne produkty. Sery mogą być podawane w jednym kawałku – wtedy należy umieścić obok każdego z nich specjalny nóż do krojenia – lub w kilku kawałkach pokrojonych wcześniej przez gospodarza. Trzeba wtedy pamiętać o stworzeniu odpowiednich kształtów, np. okrągłe sery kroi się w trójkątne kawałki, a twarde sery (np. parmezan) podaje się w pokruszonej formie.

deska do serów lub pizzyDobrym wyborem jest zdecydowanie się na kilka gatunków serów. Sery powinny być serwowane w temperaturze pokojowej, a więc najlepiej wyjąć je z lodówki na około godzinę przed podaniem. Deska do serów to również znakomite miejsce do serwowania wędlin lub kiełbas pokrojonych w plastry. Każdy kawałek szynki warto zawinąć w rulon – ułatwi to nakładanie mięsa na talerz oraz będzie wyglądać estetycznie.

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób ułożyć poszczególne produkty, to masz do wyboru kilka rozwiązań. Deska obrotowa do serów daje wiele możliwości ze względu na to, że każdy z gości może obrócić deskę w sposób dla niego wygodny. Możesz ułożyć wszystkie sery po jednej stronie, a po drugiej wędliny oraz warzywa. Przyjemniejsze dla oka będzie jednak naprzemienne układanie produktów – wtedy deska do serów jest pełna kolorów. W przypadku klasycznej (nieobrotowej) deski należy ułożyć sery w taki sposób, aby każdy mógł z łatwością sięgnąć po poszczególne produkty. Po zorganizowaniu kilku uczt serowych na pewno opatentujesz własny sposób układania przekąsek na swojej desce.

Wybór desek do serów w Piękno w domu

Zastanawiasz się, jaka deska do serów i wędlin będzie dla Ciebie odpowiednia? W Piękno w domu z pewnością znajdziesz deskę do serwowania serów, która spełni Twoje oczekiwania. Marki odpowiedzialne za produkcję tych przedmiotów to: Edwanex, Practic i Roan.

Modele stworzone przez Edwanex wyposażono w dodatkowy szklany klosz, który przyda się np. podczas przyjęcia na dworze i tym samym ochroni jedzenie przed owadami. Każda okrągła deska do serów została wykonana z drewna, dzięki czemu będzie pasować do wnętrza w dowolnym stylu. Jeżeli chodzi o wymiary desek, to ich średnice wynoszą od 22 do 40 cm, dzięki czemu łatwo można wybrać model dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Wszystkie modele dostępne w Piękno w domu są praktyczne i wykonane z dbałością o detale, a dodatkowo łatwo się je czyści. Klasyczna lub obrotowa deska do serów to przedmiot, który warto mieć w swoim domu, dlatego zapraszamy do zakupów!