Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

15 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

15 produkt(ów)

Przyprawniki kuchenne, zestawy i półki na przyprawy

Pod pojęciem przyprawników kuchennych kryje się kilka rodzajów akcesoriów do przechowywania przypraw. Mogą to być albo półki ze słoiczkami do przypraw, albo mniejsze przenośne zestawy do przypraw do postawienia na stole lub też pojedyncze słoiczki do przypraw. To, jaki konkretnie rodzaj przyprawnika wybierzesz, zależy od wielkości twojej kuchni, od tego, czy przyprawy chcesz podawać również do stołu, czy raczej używać ich tylko w kuchni podczas gotowania, a także od tego, jak wiele używasz przypraw - czy masz tylko kilka ulubionych, czy może lubisz eksperymentować, łączyć i mieszać smaki i używać różnych przypraw z całego świata. 

Półki na przyprawy

Półka na przyprawy to świetnie rozwiązanie, kiedy używasz na przemiennie wielu przypraw. Na półce wszystkie będą ładnie posegregowane, dobrze widoczne i bardzo łatwo dostępne. Używając przypraw wprost z torebek, przy większej liczbie, ciężko się w nich połapać. Słoiczków na półkach z przyprawami, zależnie od zestawu może być od kilku do kilkudziesięciu. Każdy ma swoje miejsce, jest czytelnie opisany, a dzięki temu, że jest przeźroczysty, widzisz, czy przyprawa się kończy. Półki i półeczki na przyprawy to również świetny element dekoracyjny - nadaje kuchni charakteru i świetnie się prezentuje. Półka na przyprawy to rzecz ładna i praktyczna.

Mniejsze zestawy do przypraw

Przyprawnikami nazywane są również mniejsze zestawy na przyprawy - dwu lub kilkoelementowe. Często są one przenośne, więc przydadzą się w kuchni, ale też możesz je położyć na stole jadalnym. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, kiedy domownicy lubią różnie przyprawione dania - każdy będzie mógł to zrobić samodzielnie. Małe zestawy  na przyprawy mogą zawierać słoiczki na przyprawy suche, albo płynne, albo jedne i drugie.

Słoiczki na przyprawy - pojedyncze przyprawniki

Słoiczki na przyprawy, można przechowywać albo na specjalnych półkach i stojakach, albo też samodzielnie. Jeżeli używasz w kuchni na co dzień tylko kilku podstawowych ulubionych przypraw, a resztę wyciągasz sporadycznie, na blacie kuchennym możesz mieć wystawionych tylko kilka słoiczków z przyprawami. Nie ma potrzeby zaopatrzyć się w wielki kilkudziesięcioelementowy zestaw z półką. 

Słoiczki na przyprawy to również dobra opcja na uzupełnienie półki na przyprawy, którą już masz i chcesz ją tylko powiększyć lub też uzupełnić o stłuczony słoiczek. Słoiczki na przyprawy możesz kupować osobno lub też w zestawach po kilka sztuk.

Do czego przydadzą się przyprawniki kuchenne?

Przyprawniki to znakomity sposób na przechowywanie aromatycznych przypraw oraz urozmaicenie i dodatkowe udekorowanie domowej kuchni. Komplety przyprawników kuchennych - zestawy i półki na przyprawy pozwalają na bezpieczne i higieniczne przechowywanie przypraw, niezbędnych na co dzień przy przygotowywaniu posiłków. Pozwalają na piękne eksponowanie kolorowych mielonych papryk, bazylii, oregano, imbiru i wielu innych - przyprawy w małych słoiczkach prezentują się niezwykle efektownie i z pewnością będą stanowiły dodatkową dekorację kuchni.

Dzięki zestawowi przyprawników uporządkujesz przechowywane w szufladach i na kuchennych półkach aromatyczne przyprawy i zapewnisz im bezpieczne przechowywanie. Szczelne pojemniki na przyprawy pozwalają na dłuższe zachowanie ich smaków i aromatów, zabezpieczają je przed wilgocią, zabrudzeniami i owadami, a także zatrzymują intensywne zapachy przypraw - nie mieszają się one ze sobą.

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów przyprawników kuchennych, półek na przyprawy i zestwów oraz pojedynczych słoiczków na przyprawy. Mogą się one różnić oczywicie liczbą pojemników na przyprawy, ich wielkością, rodzajem, a także oraz konstrukcją samej półki i kolorem materiału, z którego została wykonana, jeżeli jest częścią zestawu. Bez problemu dobierzesz u nas przyprawnik, który wpisze się w styl Twojej kuchni.