Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 51

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 51

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Jakość wody, dostępnej dla przeciętnego mieszkańca polskiego miasta, jest coraz większym problemem. Ponad połowa mieszkańców polskich dużych miast potwierdza, że jakość wody kranowej nie jest dla nich zadowalająca.

Woda w polskich kranach często jest zbyt twarda, a także specjalnie uzdatniana do spożycia, najczęściej przez jej chlorowanie. W wielu domach panuje przekonanie, że jakość wody da się poprawić poprzez jej przegotowanie - nic bardziej mylnego.

Tymczasem gotowanie wody nie zmienia jej składu chemicznego oraz nie poprawia smaku. Najwygodniejszym sposobem jest natomiast filtrowanie wody w domu przed każdym jej użyciem do celów spożywczych. Dzbanki filtrujące wodę sprawiają, że znikają z niej zanieczyszczenia zmieniające jej smak i walory zdrowotne.

Filtrowanie wody jest także o wiele bardziej przyjazne środowisku. Można bowiem używać wody butelkowanej ze sklepu - ale ani nie jest to rozwiązanie najtańsze, ani najbardziej ekologiczne - powstaje bowiem problem zwiększonego zużycia tworzyw sztucznych, niezbędnych do produkcji butelek, a także późniejszej ich utylizacji.

Dzbanek do filtrowania domowej wody oczyszcza ją dzięki specjalnemu, łatwo wymienialnemu filtrowi węglowemu. Ta metoda zapewniania sobie i bliskim czystej, zdrowej wody na co dzień, jest najbardziej wygodna i ekonomiczna.