Pucharki na lody

Lody to szczególny rodzaj deseru. Najlepiej oczywiscie samkują latem, ale jest pełno amatorów, którzy rozkoszują się ich smakiem pucharków lodowych cały rok - przy niemal każdej okazji. Niezależnie od tego czy jesteś takmi szalonym amatorem, czy desery lodowe w pucharkach podajesz tylko latem - pucharki do lodów przydadzą się w twojej stołowej zastawie.

Przy pomocy pięknie prezentujących się szklanych pucharków podajemy najbliższym oraz gościom pyszne domowe desery. W sezonie letnim w pucharkach szczególnie dobrze smakują zaś zimne, tak lubiane przez dzieci lody. Pucharki do deserów lub lodów przydadzą się jednak cały rok - zawsze znajdzie się okazja do zjedzenia czegoś słodkiego!

Pucharki do lodów i deserów najczęściej wykonane są ze szkła, ale nie jest to konieczne - można wybrać również inny materiał. Szkło jest jednak łatwe w utryzmaniu w czystości, a fakt, że jest przeźroczyste, sprawia, że przez szkalne pucharki do lodów bardzo ładnie widać zawartość pyszengo deseru.

Pucharki na desery

Szkalne pucharki nie muszą być jednak tylko na lodowe desery. Desery owocowe, śmietanowe, bezowe itp. można równie dobrze podawać na przyjęciach letnich, a nawet przez cały rok. Każdy deser prezentuje się wspanialne w szkalnym pucharku. Do ciebie należy zadanie, by smakowąły równie dobrze!

Desery to nie zawsze lody. Świeże owoce z jogurtem lub śmietaną, owocowy kisiel lub kolorowa galaretka - pyszne desery najlepiej smakują pięknie podane w ozdobnych szklanych pucharkach. Pucharek bardzo elegancko prezentuje się na stole, podkreślając przy okazji kolory przygotowanego przez nas deseru. Pyszne desery przygotowywane na bazie opwoców i śmietany podajemy w pucharkach na desery. W okresie letnim nic tak bardzo nie orzeźwia. Pucharek wygodnie i łatwo trzyma się w dłoni, jest też bardzo łatwy w myciu i codziennym utrzymaniu.

Pucharki do lodów i deserów - jak dobrać rozmiar?

Rozmiar pucharka deserowego to ważna cecha. W pierwszej kolejności bardzo często zwracamy uwagę na wygląd - na kształt pucharka do lodów lub deserów, na fakturę, kolor itp. Rozmiar pucharków jest jednak również bardzo ważny, jeżeli myślimy o ich prezentowaniu się na stole, a może nawet ważniejszy.

Jeżeli nie jesteśmy fanami ogromnych porcji deserowych, może okazać się, że niektóre pucharki, nawet najpiękniejsze, wypełnione tylko do połowy, będą na stole wyglądały mizernie. Jeżeli deser lub lody to dla nas jedynie mały dodatek, pomyślmy o pucharkach około 200 ml. Jest to objętość małego kubeczka, więc dla niektórych okaże się w sam raz. Jeżeli jednak masz w rodzinie łasuchów, którzy zawsze proszą o dokładkę, śmiało możesz pomyśleć o większych pucharkach do lodów i deserów. Pojemność największych może oscylować około 500 ml. Taka porcja lodów powinna być wystarczająca nawet dla największych smakoszy słodyczy.

Szklane pucharki do lodówi deserów

Jaki wybrać materiał pucharków na desery i lody? Opcji jest kilka. Szkło, metal, ceramika. To najbardziej popularne materiały pucharków, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszą się szklane pucharki deserowe. Obróbka szkła pozwala formować nawet najbardziej wymyślne kształty, więc otrzymujemy spory wybór od wysokich po szerokie lub też specjalnie zdobione różnymi wzorami. Szklane deserowe pucharki są ponadto przeźroczyste, więc pozwalają bardzo łatwo prezentować się zawartości, czyli pysznym deserom, które często są bardzo kolorowe i piękne.