Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

8 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

8 produkt(ów)

Plastikowe talerze – zobacz dostępne produkty

talerz plastikowy sagad weekend 26cmPlastik jako tworzywo nie ma w ostatnich latach dobrej prasy. Jego nadmiar w światowej produkcji ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Głównie ze względu na zwiększenie ilości śmieci, które rozkładają się nawet kilkaset lat. Bywa jednak bardzo praktyczny i dlatego wielu użytkownikom tak trudno rozstać się z tym tworzywem.

Można jednak w dalszym ciągu korzystać z plastiku, a przy tym wciąż mieć na uwadze ekologiczne podejście do gospodarowania zasobami. Przykładem takich produktów są talerze plastikowe wielokrotnego użytku. Warto poznać ich zalety oraz dowiedzieć się, jakie produkty tego rodzaju sprzedajemy w naszym sklepie internetowym.

Ekologiczne talerze plastikowe wielokrotnego użytku

talerz na jajka plastikowyWiększość osób, gdy słyszy o plastikowych talerzach, zazwyczaj ma przed oczami białe tacki – bardzo cienkie, niezwykle tanie i łamliwe w dodatku. To niemal nieodłączne wyposażenie ekwipunku mistrzów grillowania i uczestników spotkań przy ognisku. Po posiłku te naczynia z plastiku od razu trafiają do kosza. Gdy w grillu uczestniczy większa grupa, powstaje naprawdę wysoka sterta talerzy, których użyto zaledwie raz.

A przecież wystarczy odrobina wysiłku, aby zamówić talerze plastikowe wielokrotnego użytku. Po pierwsze także są lekkie i poręczne w użytkowaniu. Po drugie wcale nie kosztują więcej i są równie ekonomicznym rozwiązaniem. Dodatkowo wyglądają po prostu estetyczniej, a co więcej – są dużo trwalsze. Zalet jest zatem tyle, że talerze plastikowe wielokrotnego użytku to naprawdę dobra alternatywa dla jednorazowych egzemplarzy. Można je spłukać wodą, wytrzeć i zabrać z powrotem do domu. Taki bagaż waży zaledwie kilkanaście gramów i nie trzeba obawiać się, że stłucze się w drodze. To właśnie między innymi dlatego na pikniku sprawdzają się lepiej talerze plastikowe, a nie np. porcelanowe.

Talerze plastikowe – ozdobne i praktyczne

Gdy przedmiotem zakupu mają być plastikowe talerze, proces decyzyjny klienta raczej nie trwa długo. W tym przypadku liczy się raczej aspekt funkcjonalny, a nie estetyczny. A mimo to w sklepie internetowym Piękno w domu użytkownicy serwisu mogą dopasować wygląd wielorazowych talerzy plastikowych do swoich upodobań. Wśród kilkudziesięciu propozycji znajdują się kolorowe talerze plastikowe ozdobne. To perfekcyjne egzemplarze dla młodych rodziców, którzy potrzebują naczyń odpornych na szalone pomysły dzieci.

talerz płytki practic bioWspomniane talerze plastikowe ozdobne są dostępne w kilku wesołych kolorach: różowym, niebieskim, turkusowym, jasnozielonym lub w wersji białej. Zróżnicowane są także rozmiary plastikowych talerzy wielorazowych Sagad Weekend: 17, 22 lub 26 cm. Konkurencją w obrębie kategorii są talerze maki Practic Bailango. Ich design jest bardziej subtelny i przemyślany. Można nawet napisać o tych wielorazowych talerzach plastikowych, że są eleganckie i nie będzie w tych słowach przesady.

Najciekawsze w ofercie wydają się natomiast inne plastikowe talerze marki Practic. Głównie dlatego, że… nie są z plastiku. Modele z kolekcji Bio Konopie wykonano ze specjalnego tworzywa kompozytowego wypełnionego biomasą. Konstrukcja jest trwała, ponieważ użyto w procesie produkcyjnym konopii oraz włókien drewna pochodzącego z recyklingu. To zatem prawdziwie ekologiczne talerze plastikowe wielokrotnego użytku, więc są chętnie wybierane przez osoby mające na względzie los środowiska naturalnego.

Ale to nie jedyne atuty, jakie wyróżniają produkty z kolekcji Practic Bio Konopie. Odpowiednio dobrane tworzywo sprawia, że produkt jest bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ materiał nie wchodzi w reakcje z żywnością. Ponadto plastikowe talerze Bio Konopie można myć w zmywarce, a także włożyć je do mikrofali, aby podgrzać jedzenie. Talerze plastikowe wielorazowe marki Practic zaprojektowano z myślą o użytkownikach, więc dodano mały uchwyt ułatwiający przenoszenie naczynia. To istotne, zwłaszcza gdy jest na nim naprawdę gorący posiłek.

Uzupełnieniem kategorii są plastikowe talerze, które mają specjalne wgłębienia na jajka. Ten rodzaj naczyń idealnie sprawdzi się podczas wielkanocnego śniadania. Talerze plastikowe na jajka mają ozdobny kształt, czym odróżniają się od podobnych im modeli. Można na nich podać np. pisanki. Wzorzyste skorupki z wymyśloną i namalowaną przez domowników ornamentyką będą mogły zdobić wiosenny stół przez kilka dni. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami wszystkich produktów dostępnych w tej kategorii i życzymy udanych zakupów w sklepie internetowym Piękno w domu.