Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 102

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 102

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Dobrze dobrane kieliszki potrafią na dłużej zatrzymać smak oraz odpowiednio wydobyć aromat z naszego ulubionego trunku. Nie jest tajemnicą, że odpowiedni dobór kieliszka do wina, szampana czy koniaku bardzo wzmacnia nasze odczucia smakowe i zapachowe.

Kieliszki do wina najczęściej goszczą w naszych domach - wino jest bardzo popularnym trunkiem. Warto wiedzieć, jakie kieliszki są odpowiednie do naszego ulubionego wina. Te do wina czerwonego mają zazwyczaj większą czaszę od kieliszków do wina białego. Niuansów jest jednak więcej - warto dobrać dobrze kieliszki, w zależności od tego, jakie konkretnie wino lubimy. Nie tylko bowiem wielkość czaszy kieliszka do wina ma znaczenie, ale też jej kształt, wysokość oraz szerokość. Odpowiednio dobrana czasza wydobędzie z zapachu i smaku wina wszystko, co najlepsze.

Kieliszki do szampana powinny być wysokie i wąskie - to wiemy wszyscy. Także kieliszki do likieru, koniaku czy martini mają własne, charakterystyczne kształty - tu także ważne jest wydobycie walorów smakowych i zapachowych z trunku. Bardzo charakterystyczny i raczej stały kształt mają szklaneczki do whisky - są niskie i szerokie, różnicuje je kształt - okrągły, kwadratowy lub bardziej fantazyjny.

Miłośnicy fantazyjnych drinków znajdą również w naszej ofercie dużą gamę przeznaczonych do nich szklanek - niskich i wysokich (tzw. long drink). Większość drinków podawana jest w tych wysokich, które umożliwiają również podziwianie estetyki przyrządzonych napojów. Kolorowe, warstwowe drinki właśnie w szklankach long drink prezentują się najbardziej efektownie.