Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

14 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

14 produkt(ów)

Szampan zawsze kojarzy się z najszczęśliwszymi momentami w życiu. Kieliszek szampana towarzyszy nam w najbardziej pamiętnych i radosnych chwilach. Kieliszek do szampana potrafi wydobyć z tego musującego wina wszystko, co najlepsze.

Kieliszek do szampana powinien być smukły i mieć wąskie ujście czaszy. Wszystko po to, by "bąbelki" zbyt szybko nie ulatywały - w nich wszak tkwi cały urok szampana. Wino musujące (francuski szampan, włoskie prosecco czy hiszpańska cava) powinno powoli oddawać bąbelki, ciesząc (oprócz kubków smakowych) także nasze oczy.

Kieliszki do szampana zazwyczaj mają niewielką pojemność - szampana należy nalewać w niewielkich ilościach - większa pojemność kieliszka i zbyt długo znajdujący się nich trunek znów sprawiłyby, że szampan traci "bąbelkowe" walory. Dlatego kieliszki do szampana są raczej niewielkie - wino musujące nalewamy małymi porcjami, by nie straciło nic ze smaku i aromatu.

Szampana pijemy schłodzonego, co często powoduje osiadanie pary na kieliszku. Dlatego też kieliszki do szampana mają dłuższą nóżkę - kieliszka do szampana nie trzyma się bowiem za czaszę (jak kieliszki do wina), a właśnie za nóżkę - by uniknąć niezbyt estetycznego rozmazywania palcami zgromadzonej na nim pary.