Szklanki do drinków i napojów

Szklanki do drinków dobieramy odpowiednio do serwowanych gościom specjałów. Większość klasycznych i najbardziej znanych drinków należy podawać w określonych szklankach, które oddają ich charakter.

Szklanki odpowiednio dobieramy do drinków. Te najbardziej znane drinki mają określone naczynia, w których je podajemy. W niskich szklankach z reguły podajemy drinki z niewielką ilością różnych składników, nieskomplikowane lub takie, które powinny być podawane w mniejszych ilościach ze względu na szybką "degradację" smakową lub zapachową składników. Jak choćby popularna whisky z colą czy narodowy drink Brazylii - caipirinha.

Wysokie szklanki do drinków służą do podawania bardziej skomplikowanych pod względem składników drinków lub takich, które powinny prezentować się szczególnie efektownie - kolorowych drinków warstwowych, także tych bezalkoholowych. Mojito, Cuba Libre, Krwawa Mary - to najpopularniejsze z nich, ale przepisów na drinki jest na świecie więcej niż barmanów...

Sztuka barmańska rozróżnia co najmniej kilka rodzajów wysokich szklanek, ale na potrzeby domowych przyjęć i uroczystości nie ma potrzeby aż takiej specjalizacji. Wysokie szklanki do drinków typu "long drink" wyśmienicie spełnią swoje zadanie.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

17 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

17 produkt(ów)

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
Pon.Pt.: 8.00 - 16:00

+48 601 900 967

Zapisz się do newslettera

odbierz rabat 10% na pierwsze zakupy!