Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

23 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

23 produkt(ów)

Szklanki do whisky, niskie, szerokie, o grubym dnie, są najlepszym sposobem na podanie tego szlachetnego trunku. A do szklanek nalewamy whisky obowiązkowo z karafki, pięknej, ozdobnej i także wykonanej z grubego szkła.

Whisky ciągle zyskuje na popularności, a najbardziej cenione jej marki są już niemal legendarne. Podawanie i picie whisky to niemal sztuka, którą warto posiąść, by w pełni delektować się tym alkoholem.

Znawcy whisky delektują się tym trunkiem, popijając go ze szklaneczek w kształcie tulipana, na niskiej nóżce. Ale najpopularniejszym sposobem na podawanie whisky są tzw. tumblery, czyli niskie szklaneczki, najczęściej o pojemności 170 - 280 ml. Najczęściej są okrągłe, ale część miłośników whisky preferuje szklanki kwadratowe - bardziej nowoczesne - i nie ma w tym nic złego.

Szklanki do whisky bywają zwężane ku górze, ponoć lepiej wtedy oddają aromat szlachetnej whisky. Ale jeśli nie jesteśmy znawcami, a whisky lubimy pić w drinkach, np. z popularną colą, najlepsze będą regularne w kształcie szklanki z grubym dnem. Wybór kształtu i designu szklaneczek do whisky to już indywidualna sprawa każdego z nas.

Szlachetny trunek, jakim jest whisky, najbardziej stylowo podaje się na stół w ozdobnej karafce, która swoją cudowną przeźroczystością i załamaniami światła świetnie podkreśli piękną bursztynową barwę alkoholu. Najpełniejszym wyborem z pewnością będzie gotowy zestaw do whisky: karafka i szklanki, które stylem i kształtem pasują do siebie, jeszcze bardziej podkreślając elegancję i szlachectwo whisky.