Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 70

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 70

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Sprawdź również: Kieliszki - pełna oferta Kieliszki do wina czerwonego Kieliszki do wina białego Kieliszki do wódki i likieru Kieliszki do koniaku

Zestawy do kieliszków, na które warto się zdecydować

Dobrze zaopatrzony barek opiera się nie tylko na wykwintnych alkoholach, którymi możemy uraczyć naszych gości czy umilić sobie piątkowy wieczór. Warto również postawić na specjalne zestawy szkła dostosowanego do serwowania określonych trunków. Każdy, kto chociaż raz zetknął się z etykietą dotycząca podawania alkoholu, wie, że swojego rodzaju nietaktem jest raczenie gości tego rodzaju napojami w nieodpowiednich naczyniach. Jeśli więc zależy nam na tym, aby zrobić dobre wrażenie na bliskich, powinniśmy postawić na kieliszki do szampana, wina czy innych trunków.

Kompletowanie domowego wyposażenia zawsze jest zajęciem wymagającym przemyślenia. Często czynnikiem determinującym zakupy jest budżet, jaki mamy na nie przeznaczony. Warto więc wiedzieć, że w takim przypadku jak zestaw kieliszków do wina możemy znaleźć opcje w różnych wariantach cenowych. Wszystko naturalnie zależy od naszych preferencji, jednak zróżnicowanie zestawów jest tak duże, że odpowiednie rozwiązanie znajdzie dla siebie i entuzjasta szlachetnych alkoholi, i osoba, która chciałaby po prostu przygotować się na wizytę przyjaciół oraz imprezę.

Kieliszki do wina czerwonego i białego

Jednym z najpopularniejszych rodzajów alkoholu jest wino. Nie dość, że doskonale nadaje się do kolacji – niekoniecznie w romantycznym wydaniu przy świecach – to jeszcze bywa nierozłącznym elementem spotkań towarzyskich. Wino często jest wybierane jako alkohol na przyjęcia. Oczywiście samych gatunków i rodzajów tego trunku jest wiele i warto wiedzieć, że kieliszki do wina czerwonego nie powinny być wykorzystane podczas serwowania białej odmiany tego alkoholu.

Różnica pomiędzy podawaniem wina białego a czerwonego jest przede wszystkim w objętości samego szkła. Kieliszki do białego wina są mniejsze, ponieważ sam trunek nie wymaga uwalniania bogactwa aromatów, kontakt z powietrzem przenoszącym zapachy jest zupełnie zbędny. Czasza kieliszka zwęża się ku górze, zatrzymując delikatny aromat kojarzony właśnie z winem tej barwy. Kieliszki do wina czerwonego natomiast mają zauważalnie szerszy kształt. Jeden rzut oka wystarczy też, aby zwrócić uwagę na ich większy rozmiar, co siłą rzeczy przekłada się także na większą pojemność.

W zależności od preferencji można wybrać kieliszki do takiego wina, które po prostu pijamy częściej. Jeśli jednak szukamy rozwiązań imprezowych, lepszym wyjściem okażą się zestawy kieliszków, w ramach których otrzymujemy warianty dopasowane do serwowania odmiennych alkoholi. W ramach takiego kompletu otrzymujemy nie tylko kieliszki do białego wina czy czerwonego, ale również naczynia, w których podamy gościom szampana czy martini. W zależności od tego, jak huczną imprezę planujemy, możemy wybrać zestaw składający się chociażby z 18 czy 24 kieliszków.

Kieliszki do szampana – nie tylko na sylwestra

Jeśli planujemy zaprosić znajomych na noworoczne obchody, to bez takiego rozwiązania, jak kieliszki do szampana się nie obejdzie. Trunek ten kojarzony jest z bardzo charakterystycznym szkłem – naczynia te są wąskie i wysokie, często osadzone na długiej nóżce. Taki kształt czasy kieliszka powoduje, że napój musuje jeszcze bardziej, a podczas picia czuje się bąbelki jeszcze bardziej.

Warto natomiast zauważyć, że koniec roku to niejedyny moment w roku, kiedy warto sięgnąć po tego typu opcję. Szampan jest świetnym trunkiem do świętowania urodziny czy okrągłych jubileuszy, stawia się na niego podczas firmowych integracji czy podobnych spotkań o rekreacyjnym charakterze. Zawsze warto mieć w pogotowiu szkło do szampana, aby w każdej chwili móc uraczyć gości pysznym napojem z bąbelkami.

Tym bardziej jeśli nasi przyjaciele zjawią się u nas z dobrymi wiadomościami, bo będą chcieli podzielić się na przykład awansem w pracy albo kupnem mieszkania. Podanie szampana w takich okolicznościach na pewno ucieszy bliskich, którzy poczują nasze wsparcie i radość. Jeśli wybierzemy zestawy kieliszków to poza opcjami do wina (białego i czerwonego), otrzymujemy również warianty do podawania szampana.

Komplet kieliszków w sklepie Pięknowodomu.pl

Kiedy zależy nam na sprawnym i szybkim wyposażeniu się w komplet kieliszków do wina i innych popularnych alkoholi, warto postawić na konkretny zestaw, a nie na gromadzenie poszczególnych naczyń pojedynczo. W sklepie Pięknowodomu.pl dostępny jest komplet kieliszków, w którego skład wchodzą naczynia do wina czerwonego, białego, szampana czy martini. Są również opcje dodatkowo wyposażone w eleganckie szklanki do bezalkoholowych napojów. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem.