Sprawdź również: Filiżanki w kwiaty Słoiki ozdobne Filiżanki ze spodkami Szklanki latte Karafki i dzbanki Kubki z zaparzaczem Świat kubków Szklanki do piwa Szklanki z podwójną ścianką

Zabierz kubek termiczny do samochodu i w każdą podróż!

kubek termiczny do samochoduNie masz czasu na wypicie kawy lub herbaty przed wyjściem z domu? W takim razie przelej napój do kubka termicznego do samochodu i weź go na wycieczkę lub do szkoły czy pracy! To świetny sposób na cieszenie się swoją ulubioną rozgrzewającą herbatą lub ciepłą kawą, gdy stoisz w korku, czekasz na autobus, masz przerwę lub wędrujesz po szlaku. Kubki termiczne zyskują dużą popularność – dostępne są w różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Nie mogło więc zabraknąć ich w ofercie Piękno w domu! Poniżej postanowiliśmy przedstawić kilka głównych zalet tych produktów oraz zebraliśmy wskazówki przydatne podczas kupowania oraz czyszczenia tych przedmiotów.

Zalety kubków termicznych

Nikogo chyba nie zdziwi pierwsza zaleta kubka termicznego na kawę, jaką wskażemy, a mianowicie zdolność trzymania ciepła. Wszystko za sprawą budowy tego naczynia – jego ścianki zbudowane są podwójnie, co tworzy próżnię i dzięki temu napój przez kilka godzin pozostaje w odpowiedniej temperaturze, a jednocześnie kubek z zewnątrz nie parzy dłoni. Czasem zapomina się o tym, że kubki termiczne nie muszą służyć tylko do przechowywania gorących napojów. W upalne dni można umieścić w nich zimny sok lub mrożoną kawę. W tym przypadku kubek termiczny na kawę również będzie przez długi czas utrzymywać niską temperaturę – czy to w samochodzie, czy na plaży.

Dodatkowo kubki termiczne do kawy pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Jak to możliwe? Prawidłowo używany i regularnie czyszczony będzie spełniać swoją funkcję przez kilka lat. Wystarczy tylko przygotować kawę w domu i wziąć ją na wynos, dzięki temu nie będziesz kupować kawy na mieście ani w automatach z napojami. Jeżeli jesteś miłośnikiem kawy i jedna to dla Ciebie za mało, to zawsze możesz przygotować kolejną porcję – potrzebny Ci będzie dostęp do wrzątku i sama kawa. Obecnie wiele kawiarni oferuje także możliwość nalania kawy do prywatnego pojemnika – jest to nie tylko wygodne, ale także ekologiczne rozwiązanie, które przyczynia się do zmniejszenia używania jednorazowych kubeczków.

Jakie cechy powinien spełniać kubek termiczny na kawę?

kubek termiczny do herbaty i kawyWspomnieliśmy już na samym początku, że istnieją różne rodzaje kubków termicznych do kawy. Mogą się one różnić także rodzajem zamykania. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest guzik, który wystarczy kliknąć, aby z wnętrza wydostał się napój. Ten sposób otwierania jest niezwykle komfortowy dla kierowców, ale także dla osób, które korzystają z kubka w rękawiczkach.

Chyba każdy, kto zamierza kupić kubek termiczny na kawę, wie, że najważniejszą cechą tego naczynia jest jego szczelność. Umieszczenie go w samochodzie, plecaku czy torebce nie powinno powodować stresu i obaw o to, czy zawartość nie rozleje się. Znaczenie ma tu szczelność nakrętki oraz system zamykania. Przed pierwszym użyciem warto zrobić w domu test i odwrócić go nad zlewem w celu sprawdzenia jego szczelności.

Wybierając kubek termiczny do samochodu, należy sprawdzić, czy jego rozmiar będzie pasować do samochodowego uchwytu. Naczynie powinno wpasować się w przeznaczone miejsce, aby nie przemieszczało się ani nie przeszkadzało kierowcy.

Czy istnieją idealne kubki termiczne do kawy? Trudno odpowiedzieć na to pytanie – w końcu każdy ma inne potrzeby. Najlepszym dla Ciebie będzie taki, którego pojemność, kształt i wzór będą Ci odpowiadać. Ulubiony napój w dobrze wyglądającym naczyniu będzie smakować jeszcze lepiej! Sprawdź naszą ofertę kubków termicznych, a zanim zaczniesz ich używać zapoznaj się z kilkoma zasadami prawidłowej pielęgnacji, które zamieściliśmy poniżej.

Jak dbać o kubki termiczne?

Chcesz, aby Twój kubek termiczny do samochodu służył Ci jak najdłużej? W takim razie powinieneś wiedzieć, w jaki sposób go czyścić i czego do niego nie wlewać. Zasady są naprawdę proste i łatwe do zapamiętania.

Zacznijmy od tego, że termiczne kubki nie powinny służyć do trzymania w nich napojów gazowanych ani mleka. Istnieje ryzyko, że te płyny ze względu na swoje właściwości mogłyby uszkodzić wewnętrzną ściankę. Oczywiście kawa z mlekiem nie stanowi zagrożenia.

Kolejną kwestią jest prawidłowe mycie tych przedmiotów. Nie wszystkie kubki można myć w zmywarce, dlatego należy sprawdzić to w zaleceniach producenta. Zwykle jednak po każdym użyciu zaleca się ręczne umycie go przy użyciu płynu do naczyń. W przypadku powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń – takich jak osad po herbacie czy kawie, warto wykorzystać domowe sposoby na pozbycie się ich, np. sodę oczyszczoną lub kwasek cytrynowy.