Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-10 z 69

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-10 z 69

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7

Beczki do kiszenia kapusty i ogórków nieodłącznie kojarzą się z babcinym domem i dobrą, staropolską kuchnią. Nie bez powodu - beczki są bardzo praktyczne i trwałe, a ponadto niezwykle dekoracyjne.

Gdy myślimy o beczkach do kiszenia, pierwsze obrazy w naszej głowie to: ogórki kiszone czy kwaszona kapusta - przetwory tradycyjnie przygotowywane od pokoleń w wielu polskich domach.

Beczki do kiszenia z kamionki rzeczywiście są świetne do przygotowywania kiszonych ogórków lub do kiszenia kapusty. Kamionka bowiem jest bardzo odporna na działanie kwasów oraz niemal w ogóle nie nasiąka wodą - można w naczyniach z niej wykonanych przez długi czas przechowywać żywność, także płynną.

Niezwykle wartościową cechą beczek kamionkowych do kiszenia jest też ich cudowny, ciepły wygląd. Beczki na równi z cechami praktycznymi, mogą w kuchni pełnić funkcje ozdobne. Dzięki wyjątkowej lśniącej powłoce (w procesie wypalana kamionka pokrywana jest warstwą soli lub innych minerałów, które w dużej temperaturze tworzą właśnie tę powłokę) będą podkreślały styl każdej domowej kuchni.