Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

Noże do warzyw i owoców w ofercie sklepu Piękno w domumaly nozyk do warzyw i owocow z pilka ms tworzywa dla domu solingen 18 cm

Od pewnego czasu zauważalnym trendem w obszarze nawyków żywieniowych jest rezygnacja z mięsa w codziennej diecie. Wegan i wegetarian przybywa niemal w tempie wykładniczym. O daniach jarskich powstają kulinarne podcasty i vlogi, książki kucharskie oraz specjalne poradniki, jak przyrządzać posiłki bez mięsa.

Gdzie weganizm i wegetarianizm, tam i więcej warzyw oraz owoców. W związku z tym zmienia się także wyposażenie kuchni. Na strych wynoszone są maszynki do mielenia mięsa, a ich miejsce zajmują urządzenia siekające oraz noże do warzyw. Oferta Piękno w domu zawiera także ten rodzaj asortymentu. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim omówieniem jego charakterystyki.

Nóź do obierania warzyw – na co zwrócić uwagę przy zakupie?noz do obierania owocow i warzyw altom design czarny 19 5 cm

Wyzwanie postawione przed projektantem wydaje się proste – stworzyć nóż do warzyw, który będzie w stanie spełnić postawione przed nim zadanie. Okazuje się jednak, że pomysły designerów różnych marek wcale nie są takie same. Wiele zależy m.in. od doboru materiałów. Noże do owoców składają się tylko z rączki i ostrza, ale już te dwa elementy mogą znacznie różnić się od siebie. Część dostępnych w sklepie internetowym modeli ma bowiem rękojeść ze zwykłego plastiku. Egzemplarze lepszej jakości posiadają uchwyt wyprodukowany z tworzywa sztucznego o antypoślizgowej powierzchni.

Wspomniana cecha jest istotna podczas obsługi noży do krojenia warzyw. Wpływają bowiem na bezpieczeństwo użytkownika. Często podczas przygotowywania posiłków mamy mokre ręce. Po szybkim umyciu składników od razu bierzemy się do obierania lub krojenia. Śliska powierzchnia rękojeści, pośpiech oraz ostra krawędź przedmiotu – to gotowy przepis na skaleczenie. Na szczęście noże do owoców dostępne w e-sklepie Piękno w domu w większości przypadków są wyposażone w antypoślizgowy uchwyt.

Wartą poruszenia kwestią jest ergonomia. Podczas przygotowywania dużego posiłku na kilka dni lub dla kilku osób, trzeba obrać i pokroić wiele warzyw. Czynność trwa naprawdę długo, co odczuwa ręka używająca noża do owoców np. kilkanaście minut. Projektanci produktów dostępnych w naszym sklepie pomyśleli także o tym wyzwaniu. Wszystkie noże do warzyw mają wyprofilowany uchwyt, przez co dobrze leżą w dłoni. Odpowiedni kształt ma także ostrze noża do obierania warzyw. Dzięki niemu czynność przebiega łatwiej. Dodatkowo należy wspomnieć, że nóż do warzyw wyposażono w ostrze ze stali nierdzewnej, a zatem odpornej na korozję i trudniej ulegającej zniszczeniu czy stępieniu.

Jaki nóż do warzyw można kupić w sklepie Piękno w domu?noz do warzyw i owocow fiskars functional form 11cm

Wspomniane już wcześniej zróżnicowanie produktowe działa na korzyść naszych klientów. Mogą oni zarówno kupić za niewielkie pieniądze prosty nóż do owoców, ale mają możliwość także zaopatrzyć się w narzędzie lepszej jakości, stworzone z trwalszych materiałów. Standardowe noże do warzyw są reprezentowane w ofercie przez serię produktów Formson Solingen.

Produkty te są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych – białej, zielonej, pomarańczowej, czarnej czy turkusowej. A to tylko kilka z barw, jakimi pokryto rączkę tego rodzaju noża do obierania warzyw. Warto jednak dodać, że produkt jest wysyłany w losowej wersji kolorystycznej. Dodatkowym atutem małych nożyków Formson Solingen jest właśnie ich niewielki rozmiar. Całe mierzą 15,5 lub 18 cm. Producent dołącza do nich także specjalną nakładkę, która chroni ostrze przed uszkodzeniem i stępieniem.

Nieco bardziej ambitnymi wersjami projektu noża do warzyw są modele marki Fiskars. Kolekcja Functional Form składa się zarówno z krótkich egzemplarzy, jak i takich wyposażonych w długie ostrza. Mniejsze modele spełniają funkcję skrobaka do warzyw. Na tyle poręcznego, że łatwo go zabrać także w podróż (mierzą 7 lub 8 centymetrów). Ten rodzaj noża do obierania warzyw ma bardzo krótkie, ale zaokrąglone ostrze, przez co skórka łatwo odchodzi od owoców i warzyw.noz skrobak do warzyw fiskars functional form 7 cm zagiety

Gdy wybór klienta pada na dłuższy nóż do warzyw Fiskars, nabywca może liczyć na długą żywotność przedmiotu. Użyte tworzywa zapewniają również doskonałą funkcjonalność. Jakość stali nierdzewnej jest wysoka, a rękojeść ergonomiczna. Noże do warzyw mają proste ostrze, więc mogą służyć także do krojenia innych składników. Warto podkreślić również subtelne wzornictwo tych produktów. Ich design jest atrakcyjny wizualnie, a przy tym jest bardzo uniwersalny. Zachęcamy zatem do sięgania po noże do warzyw będące częścią oferty katalogowej Piękno w domu. Wierzymy, że nawet tak mały przedmiot może zwiększyć satysfakcję z samodzielnego przygotowywania posiłków.