Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Nóż do ciasta jest specjalnie zaprojektowane do wygodnego i szybkiego krojenia domowych wypieków. Łopatka umożliwia bezpieczne przenoszenie kawałków ciasta na talerzyki.

Nóż do ciasta jest z reguły krótszy od tego do tortów. Do krojenia ciast nie jest też wymagana duża ostrość noża, dużo większą rolę spełnia jego kształt. Odpowiednio zaprojektowany i wyważony nóż do ciasta zapewni nam łatwość i wygodę przy porcjowania domowych słodkich smakołyków.

Noże do ciasta powinny mieć odpowiednią długość ostrza, umożliwiającą krojenie go na porcje. Ostrze jest też z reguły szersze, tak aby umożliwiać ewentualne przeniesienie niewielkiego kawałka ciasta na talerzyk.

Łopatki do ciasta służą do przenoszenia porcji domowego wypieku na talerzyki gości. Najczęściej mają trójkątny kształt, zwężany ku końcowi - dzięki temu bezpiecznie podasz gościom nawet spore kawałki ciasta czy tortu.

Noże i łopatki do ciasta możesz kupić osobno lub w gotowym komplecie. Niektóre z kompletów sztućców do ciast są fabrycznie zapakowane w ozdobne pudełka, dzięki czemu nadają się na drobny okolicznościowy prezent.