Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 188

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 8

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 188

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 8

Sprawdź również: Słoiki szklane Miseczki z przykrywką Gadżety do kuchni Słoiki do kiszenia Puszki metalowe Chlebaki Pojemniki hermetyczne Szklane pojemniki kuchenne Bomboniery

Słoiki ozdobne – przydatna dekoracja

sloiki-pojemniki-na-zywnosc-szklane-z-korkiem-3-sztKuchnia jest jednym z tych pomieszczeń w domu, w którym ozdoby mają istotną funkcję. Przecież każdemu zależy na tym, aby czuć się możliwie najbardziej komfortowo we wnętrzu, gdzie spędza się codziennie mnóstwo czasu. To właśnie tam przygotowujemy posiłki, sprzątamy, a czasami nawet przesiadujemy z bliskimi i rozmawiamy do późna. Ważne więc, żeby dostosować kształt kuchni do indywidualnych preferencji estetycznych domowników.

Przydają się w tym liczne rozwiązania dekoratorskie, po jakie możemy sięgnąć. Słoiki ozdobne to doskonały przykład. Nie dość, że potrafią skutecznie podnieść domowy klimat panujący w kuchennym wnętrzu, to jeszcze służą jako wygodny pojemnik do przechowywania przypraw, składników, słodyczy czy innych drobnych elementów, bez których trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w tym pomieszczeniu. Dzięki przemyślanemu wykorzystaniu takich rozwiązań, jak ozdobne słoiki, możemy być pewni, że każda osoba zaproszona do naszej kuchni poczuje się w niej znacznie lepiej. Oczywiście jeśli tylko uda nam się zagospodarować przestrzeń zgodnie z założeniami ciepłej, domowej estetyki.

Słoiki ozdobne do kuchni i ich praktyczny charakter

sloiki-pojemniki-szklane-na-produkty-sypkie-altom-design-kratka-4-sztWiele produktów i składników, które kupujemy w sklepie, dostępne jest wyłącznie w mało estetycznych pudełkach lub workach. I jak najbardziej możemy w takiej formie przechowywać je w kuchni, lecz znacznie ciekawszy sposób gwarantują słoiki ozdobne do kuchni. Dzięki temu, że są one wykonane z materiału przezroczystego, bez trudu odróżnimy mąkę od bułki tartej, sól od pieprzu itd. To także idealny sposób przetrzymywania ryżu albo makaronu. Niezależnie od tego, czy chcemy trzymać słoiki na półce, w widocznym miejscu, czy zdecydujemy się umieścić je w szafce bądź szufladzie. Taki sposób magazynowania żywności jest po prostu wygodny. Nie musimy się obawiać, że mąka się wysypie, czy makaron – połamie.

Względy funkcjonalne, jeśli chodzi o ozdobne słoiki do kuchni, nie kończą się jedynie na wygodzie przechowywania. To doskonała opcja pozwalająca na uniknięcie wilgoci, która może zepsuć żywność oraz rozprzestrzeniania się insektów gnieżdżących się np. w ryżu. Szczelnie zamknięte słoiki zabezpieczają jedzenie przed negatywnymi skutkami magazynowania go również w aspekcie zachowania świeżości. Raz otwartą paczkę makaronu trudno już szczelnie zamknąć – większość osób i tak decyduje się co najwyżej na gumkę recepturkę, co absolutnie nie zatrzymuje procesu wysychania żywności.

Słoiki kojarzą się wprawdzie z nieco bardziej tradycjonalistycznym podejściem do urządzania kuchni, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również w przestrzeniach zaaranżowanych w zgodzie z nowoczesnymi standardami. Tym bardziej że słoiki ozdobne w sklepie Pięknowdomu.pl dostępne są w wielu wariantach – szczególnie inspirujące w stosunku do modernistycznych rozwiązań aranżacyjnych są opcje przypominające zaokrąglone piramidy czy warianty sześcienne oraz prostopadłościenne. Styl geometryczny doskonale koresponduje z nowoczesnymi estetykami – jeśli więc szukamy sposobów na ozdobienie kuchni z charakterystyczną wyspą na środku pomieszczenia, z meblami w ciemnym kolorze, to takie ozdobne słoiki z pewnością uwypuklają jej nietuzinkowy charakter oraz pozwolą zamienić zwykłą kuchnię w prawdziwe dzieło aranżacyjnej sztuki.

Ozdobne słoiki do kuchni jako dekoracja

sloiki-pojemniki-szklane-na-produkty-sypkie-altom-design-kwadratowe-4-sztWzględy praktyczne to jedno, natomiast słoiki ozdobne do kuchni, jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdzają się także jako dekoracja. Ma to niemałe znaczenie zwłaszcza w tym kontekście, że nie ma zbyt wielu rozwiązań konkretnie o przeznaczeniu dekoracyjnym, jeśli chodzi o elementy kuchennego wyposażenia. Najczęściej jest właśnie tak, że to opcje, które i tak są nam potrzebne do gotowania lub organizacji przestrzeni, projektowane są w określony sposób. Współcześnie często się mówi się o konieczności sięgania po elementy kuchennego wyposażenia, które łączą w sobie estetykę z funkcjonalnością. Trudno wyobrazić sobie lepsze przykład takiego podejścia projektowego niż ozdobne słoiki do kuchni. Warto natomiast zaznaczyć, że takie szklane pojemniki wcale nie muszą być wypełnione żywnością. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy umieścili w nich drobne akcesoria – czy np. płyn z brokatem, aby całkowicie wyeksponować ich dekoracyjną funkcję. Takie rozwiązanie postawione w widocznym miejscu kuchni z pewnością przyciągnie wzrok niejednej osoby, która przyjdzie nas odwiedzić.

Dekoracyjne słoiki mogą też stać po prostu puste – na parapecie lub w bliskim sąsiedztwie źródła światła – w takiej sytuacji z pewnością estetycznie rozszczepią promienie, dając wrażenie przyjemnego ciepła roztaczającego się po całym pomieszczeniu. Naczynia te możemy wykorzystać więc całkowicie w zgodzie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Oczywiście warto dobrać taki produkt, którego wymiary oraz kształt najlepiej wpisze się w  kuchenny wystrój.

Ozdobne słoiki na prezent – upominek dla koneserów uroku

sloik-pojemnik-na-zywnosc-szklany-altom-design-2-0-lZ pomysłami na prezent bywa kłopotliwie. Z jednej strony chcemy zaadresować zainteresowania lub potrzeby obdarowywanej osoby, z drugiej zaś – zależy nam na indywidualnym charakterze prezentu, chcemy możliwie jak najbardziej zaakcentować niepowtarzalność podarku. Elementy domowego wyposażenia w pewnym momencie życia stają się doskonałą propozycją prezentową – ułatwiają kompletowanie asortymentu, który każdy chce mieć w swoich czterech ścianach. Ozdobne słoiki na prezent to więc rewelacyjny pomysł dla każdego entuzjasty spędzania wolnych chwil w kuchni. W takiej sytuacji z oczywistych względów istnieje potrzeba dostosowania wnętrza do gustu obdarowywanej osoby, a takie szklane naczynia stwarzają wiele możliwości wykorzystania – zarówno w aspekcie użytkowym, jak i czysto dekoracyjnym.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Pięknowdomu.pl, w ramach której znaleźć można wysokiej jakości słoiki ozdobne, doskonale nadające się do przechowywania żywności oraz wykorzystania w ramach oryginalnej dekoracji. Fantastycznie sprawdzają się jako pomysł prezentowy dla każdego, kogo inspiruje możliwość swobodnej aranżacji kuchennej przestrzeni.