Kuchenne akcesoria drewniane

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 38

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 38

Strona:
  1. 1
  2. 2

Drewniane akcesoria kuchenne – dla wnętrza z charakterem

lyzka-kuchenna-do-salaty-bambusowa-altom-design-organic-30-cmDrewno. Ten materiał kojarzy się przede wszystkim z kuchnią, jeśli w grę wchodzą pomieszczenia w domu. To właśnie kuchenna przestrzeń najczęściej utożsamiana jest z ciepłym kolorem drewna oraz jego cennymi zaletami w trakcie przygotowywania posiłków. Tworzywo to ma zarówno atuty funkcjonalne, jak i estetyczne. I chociaż coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania w nowoczesnym sposobie aranżacji wnętrz, to drewniane akcesoria kuchenne wciąż nie znikają ze najczęściej wybieranych elementów wyposażenia tego pomieszczenia.

Trudno się zresztą dziwić – tradycja wykorzystywania tego materiału w pracach kuchennych oraz wystroju sięga wielu lat wstecz. A dzisiaj jeszcze wzbogaca się tradycyjne nuty o nowoczesne standardy. Dzięki temu można śmiało powiedzieć, iż drewniane przybory kuchenne wykorzystywane są w każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy dysponuje się otwartym pomieszczeniem z wyspą na jego środku, czy klasycznie wyglądającym wnętrzem z tradycyjnym układem mebli.

Drewno z pewnością nada wnętrzu charakteru, a taki klimat sprzyja nie tylko gotowaniu (oraz eksperymentom kulinarnym), ale również spotkaniom z przyjaciółmi – wiadomo przecież, że najlepiej rozmawia się właśnie w kuchni. O ile w pomieszczeniu panuje sprzyjający spotkaniom klimat.

Drewniane dodatki do kuchni – w co warto się zaopatrzyć

maselniczka-drewniana-z-plastikowa-pokrywa-president-lineKiedy w grę wchodzą drewniane dodatki do kuchni, każdy ma nieco inne skojarzenia, jednak kilka opcji na pewno będzie wspólnych dla wszystkich. W pierwszej kolejności myślimy oczywiście o drewnianej desce do krojenia. Element ten jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem w kwestii swojej funkcjonalności – ale również estetyki. Deska zwykle jest na tyle duża, że nie trzymamy jej w żadnej szafce ani szufladzie. Przechowujemy ją po prostu na blacie, w dostępnym i widocznym miejscu. Dzięki temu takie eleganckie drewniane dodatki do kuchni mają szansę na podniesienie ciepłego klimatu pomieszczenia. Kolor drewna z pewnością przełamie nadrzędną barwę panującą w przestrzeni. Czy będzie to czerń na wysoki połysk, czy popularne połączenia kontrastujących kolorów, czy jeszcze inne rozwiązania. Oparta o ścianę deska zdradzi przywiązanie domowników do istotnych szczegółów. A poza tym, zawsze jest pod ręką, co ma duże znaczenie podczas codziennych prac.

Drewniana deska to także sposób, aby zadbać o zdrowie. Cechuje się ona właściwościami antybakteryjnymi, jeśli zatem lubimy dania mięsne, to na pewno ucieszy nas fakt, że porcjowanie mięsa na drewnie eliminuje zagrożenia bakteryjne. Posiłki są więc zdrowsze.

nozyk-do-smarowania-masla-drewnianyJeśli natomiast uwielbiamy wypieki czy pizzę, lecz albo brakuje nam miejsca na wyrabianie ciasta, albo nie chcemy brudzić blatu, powinniśmy sięgnąć po stolnicę. Te drewniane akcesoria do kuchni zostały stworzone z myślą o osobach, którym zależy na komfortowym wałkowaniu ciast i przygotowaniu swoich ulubionych wyrobów. Podczas takich prac zawsze dookoła pełno jest mąki, a jak wiadomo, sprzątanie jej potrafi przysparzać wielu problemów. Na szczęście stolnica wyposażona jest w specjalne zakrzywione krawędzie. Sypkie składniki zatem nie znajdą się poza obrębem stolnicy, ewentualnie zgromadzą się po jej bokach. Ławo więc będzie je ponownie wykorzystać.

Stolnica pod spodem ma specjalną listwę przesuwną ułatwiającą układ płyty względem blatu. Ma to znaczenie zwłaszcza w kontekście odległości od kranu, kiedy zależy nam na szybkim umyciu rąk, a nie chcemy rozsypywać mąki z naszych dłoni po całej kuchni.

W dalszej kolejności drewniane przybory kuchenne, jakie przychodzą do głowy, to oczywiście łyżki, widelce, łopatki, noże do masła czy nabieraki do miodu itd. Za każdym razem, kiedy chcemy rozwałkować ciasto, sięgamy po wałek. Zwykle kojarzy się on z drewnem. Podobnie tłuczek czy łyżka do mieszania w garnkach. Zestaw takich akcesoriów z pewnością znajduje się na wyposażeniu każdej kuchni. Drewno jest znacznie solidniejsze od plastikowych alternatyw. Umożliwia pewny chwyt i nie musimy się martwić o wagę nabieranych potraw. W przypadku plastikowych opcji bywa, że uginają się one pod naporem cięższych składników.

Drewniane przybory to zatem gwarancja wygody podczas kuchennych prac. Dzięki z kolei nowoczesnym metodom obróbki drewna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby myć je pod bieżącą wodą z odrobiną płynu do naczyń. Utrzymanie ich w czystości jest zatem bardzo łatwe, co ma niemałe znaczenie dla estetów. Tym z pewnością zależy na utrzymaniu nienagannego wyglądu elementów wyposażenia. Drewniane dodatki do kuchni to uniwersalny sposób na wprowadzenie do przestrzeni niepowtarzalnego nastroju.

Drewniane akcesoria do kuchni – indywidualny charakter

walek-dekoracyjny-do-ciasta-anapol-ruchomy-dekoracja-sniezynkDrewno ma w sobie aspekt indywidualizmu. Chociaż na rynku wiele produktów wykonanych z tego tworzywa wygląda podobnie, to przebarwienia czy pozostałości po słojach nadają każdemu przedmiotowi niepowtarzalności i charakteru. To ważne w kontekście osób szukających sposobu na odróżnienie swojego kuchennego wnętrza od popularnych współcześnie rozwiązań produkowanych seryjnie. Tworzywa sztuczne wprawdzie są tańsze i łatwiejsze w produkcji, ale wszystkie wyglądają identycznie, tracąc swój niepowtarzalny i oryginalny nastrój. Kuchnia natomiast powinna być tym z pomieszczeń, w których dusza domowników uobecnia się najwyraźniej – trudno to osiągnąć, korzystając jedynie z produkowanych masowo mebli i przyborów.

Decydując się na taką opcję, jak drewniane akcesoria do kuchni, stawiamy po prostu na niepowtarzalność. Coraz więcej osób szuka metod odróżnienia swojego wnętrza od popularnych propozycji sklepów meblowych. Oferują one bardzo przytulne i atrakcyjnie wyglądające opcje, natomiast wystarczy wizyta u kilku znajomych, aby zobaczyć, że standardy te panują u wielu osób. Dzisiaj z kolei coraz częściej mówi się o wadze dostosowywania aranżowanych przestrzeni do swoich indywidualnych gustów. Nie zawsze można sięgnąć po drogie meble na wymiar, ale można postawić na oryginalność w innych obszarach – akcesoria kuchenne drewniane są idealnym przykładem. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem sklepu Pięknowdomu.pl.