Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Szklanki do drinków – jak je odpowiednio dobrać?

szklanki do drinków

Każdy, kto był kiedykolwiek w klubie lub barze, na pewno zauważył, że różne typy drinków serwowane są w szklankach o odmiennych rozmiarach czy kształtach. Wiąże się to z wieloma czynnikami, ale chodzi tu przede wszystkim o tradycję danego koktajlu. Jeśli sami więc jesteśmy entuzjastami raczenia się mocniejszymi trunkami podczas spotkań towarzyskich, to warto zadbać o odpowiednią oprawę.

Skompletowanie kilku różnorodnych szklanek pozwoli nam na zaserwowanie finezyjnych koktajli, które bez dwóch zdań ożywią spotkanie. Oczywiście warto zauważyć, że szklanki do drinków nadają się także do podawania w nich niealkoholowych napojów. Tym bardziej że współcześnie coraz częściej promowane są warianty popularnych drinków, gdzie mocne trunki zastępuje się bezalkoholowymi alternatywami. Takie szklanki to również po prostu element wyposażenia, bez którego trudno sobie wyobrazić kompletną kuchnię. 

Czasami szukamy kompletu szklanek, ponieważ zależy nam na możliwości podania gościom orzeźwiających drinków kojarzących się z wakacyjnym relaksem. Innym razem zależy nam na wygodnych, funkcjonalnych naczyniach, w których można serwować zarówno mocniejsze koktajle jak i zwykłe napoje. Zawsze jednak warto sięgać po odmienne fasony, kształty  designy jeśli chodzi o szklanki do napojów. Jako że najczęściej są one przezroczyste, zachowują uniwersalny charakter. Idealnie pasują więc nie tylko do rustykalnych wnętrz opartych na naturalnym drewnie, ale też do nowoczesnych wystrojów, kojarzących się z minimalistycznym industrializmem.

Zestaw szklanek do drinków – czym kierować się podczas wyboru?

duże szklanki do drinkówPierwszym elementem, na jaki zwracamy uwagę, kiedy interesują nasz szklanki do drinków, jest ich kształt. Nie da się ukryć, że mamy określone skojarzenia w zależności od ich wyglądu. I tak np. prosta, solidna opcja o grubym dnie momentalnie kojarzy nam się z kosztowaniem mocniejszych trunków, jak whiskey czy burbon. Finezyjne kształty i pofalowana bryła momentalnie przenosi nas na piaszczystą plażę, gdzie zawsze jest pora na koktajl z palemką. Podłużne, wąskie szklanki to doskonała propozycja na nieco bardziej klasyczne drinki.

Widzimy więc, że wiele zależy tutaj od naszych preferencji. Zwolennicy letnich, owocowych smaków z pewnością sięgną w pierwszej kolejności po szklanki do napojów o pofalowanym kształcie, z kolei entuzjaści mocnych i wyrazistych doznań zapewne wybiorą minimalistyczne warianty o grubym szkle.

Pamiętajmy, że określona forma to nie wyłącznie kwestia estetyki. Dobrym przykładem są opcje, w których ścianki zwężają się ku górze. Taka propozycja służy do zatrzymywania aromatu wewnątrz naczynia, co ma niemałe znaczenie podczas degustacji alkoholi o zdecydowanym, intensywnym zapachu.

Nie bez znaczenia jest też pojemność naczynia. Szklanki do napojów alkoholowych często muszą pomieścić nie tylko płyn, ale także sporo kostek lodu, plastrów owoców, mięty czy innych dodatków, bez których dany drink nie może się obejść. Weźmy więc pod uwagę i ten aspekt, w trakcie przeglądania oferty sklepu.

Natomiast zawsze warto pamiętać o ewentualnych gościach. Drinki najlepiej smakują w towarzystwie przyjaciół, a ci przecież mają różne gusty. Dobrze więc nie kierować się wyłącznie swoimi preferencjami, kiedy zastanawiamy się, jaki zestaw szklanek do drinków powinien znaleźć się w naszej kuchni.

Szklanka na drinki z podwójnego szkła

szklanki do kolorowych drinkówJednym z częstych problemów, z którym kojarzy się szklanka na drinki, jest szybka zmiana temperatury trunku. Można temu przeciwdziałać kostkami lodu, natomiast istnieje sporo alkoholi, które nie powinny być podawane w ten sposób. Co więc zrobić, aby zapewnić napojom odpowiednią temperaturę?

Doskonałą opcją są szklanki do koktajli z podwójnymi ściankami. Pierwszym atutem, jaki momentalnie rzuca się w oczy, jest atrakcyjne złudzenie optyczne – polega ono na tym, że ciecz wydaje się zawieszona w powietrzu, ponieważ nie dotyka zewnętrznych ścian. Drugi aspekt to względy funkcjonalne. Podwójne szkło doskonale izoluje temperaturę. Dzięki temu szklanka na drinki nie nagrzewa się ani od otoczenia, ani dłoni. Pamiętajmy, że działa to w dwie strony. Jeśli zrobimy sobie ciepłą kawę w takim naczyniu, to odczuwalnie dłużej zatrzyma ona ciepło.

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami sklepu Piękno w domu. Asortyment pełen jest szklanek dostosowanych do oczekiwań zwolenników najróżniejszych drinków i napojów. Każdy, kto chciałby skompletować bogaty zestaw naczyń, aby móc wykorzystać go podczas hucznych przyjęć i kameralnych spotkań, znajdzie tutaj rozwiązania odpowiadające swoim potrzebom.