Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 30

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 30

Strona:
  1. 1
  2. 2

Zestawy sztućców – czyli coś, czego nie może zabraknąć w Twoim domukomplet sztuccow dla 6 osob altom design leonardo 24 elementy

Sztućce tworzą podstawowe wyposażenie w kuchni czy jadalni. Używa się ich każdego dnia – do jedzenia, do przygotowywania potraw, a czasem po prostu do mieszania herbaty lub kawy. Zestawy sztućców są więc niezbędne, a do tego podkreślają piękno porcelany, na której serwuje się potrawy. W ofercie Piękno w domu znajduje się kilka kompletów sztućców – w minimalistycznym lub nieco bardziej dekoracyjnym stylu.

Rodzaje sztućców w Piękno w domu

Każdy komplet sztućców w Piękno w domu charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Sztućce pochodzą od bardzo dobrze znanych producentów zastawy stołowej – mowa tu o Altom Design oraz o Gerpol. Każda marka ma do zaoferowania kilka kolekcji, które różnią się stylem sztućców. Nazwy kolekcji od Altom Design to: Future, Cosmo, Leonardo oraz Laura, natomiast od Gerpol: Venus, Mona, Bella i Apollo. Na pierwszy rzut oka ważniejszą rolę na stole odgrywają talerze i kubki i to właśnie one powinny być dobrze dopasowane do wystroju wnętrza. Należy jednak zaznaczyć, że sztućce dopełniają wygląd nakrycia stołu. Warto więc wybrać taki komplet, który będzie stylistycznie współgrać z pozostałą zastawą.

W ofercie dostępne są różne zestawy sztućców – o różnej liczbie elementów, ale także takie, które zawierają różne rodzaje sztućców. W przypadku zestawu na 6 osób w jego składzie pojawiają się zwykle podstawowe sztućce, takie jak: nóż, widelec, łyżka i łyżeczka do kawy czy herbaty. Większe zestawy na 12 osób zawierają w sobie także dodatkowe przedmioty. Można wyróżnić m.in.: widelczyk do ciasta, widelec do mięs, szczypce do cukru czy też łyżkę wazową.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zestawu sztućców?sztucce zestaw sztuccow na 6 osob altom design cosmo srebrny polysk 24 elementy

Podczas wybierania zestawu sztućców należy zwracać uwagę na ich jakość. Wszystkie komplety dostępne w naszym sklepie powstały ze stali, która znana jest ze swojej wytrzymałości, a dodatkowo jest odporna na działanie kwasów i korozję. Kolejną ważną kwestią jest to, w jaki sposób wyprofilowano sztućce. Ich rączka powinna być jak najbardziej ergonomiczna, aby można było ją wygodnie trzymać. Niektóre modele mają dodatkowe obsadki, które zwiększają komfort użytkowania.

Tak jak już wspomniano wcześniej, warto także zainteresować się stylem sztućców. Obecnie bardzo modnym dodatkiem jest komplet złotych sztućców. Taki zestaw robi wrażenie na domownikach i gościach, a przede wszystkim prezentuje się bardzo elegancko – zwłaszcza w połączeniu z naczyniami, na których pojawiają się złote dekoracje. Warto mieć w swojej kuchni złote sztućce na specjalne okazje, ale na co dzień polecamy raczej klasyczne srebrne łyżki, widelce i noże. Tradycyjny zestaw sztućców jest bardziej uniwersalny.

Komplet sztućców do zmywarki i nie tylkosztucce zestaw sztuccow na 6 osob gerpol apollo srebrny polysk 24 elementy

Wszystkie zestawy sztućców dostępne w naszym asortymencie zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że charakteryzują się dużą trwałością i przez wiele lat będą wyglądać jak nowe. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku stali nierdzewnej – odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna. Używając kompletu sztućców (na co dzień czy podczas oficjalnych uroczystości), koniecznie jest dokładne mycie łyżek, noży i widelców. W przypadku ręcznego mycia szczególnie warto zwracać uwagę na ząbki noża i wgłębienia widelca, w których zaschnięte jedzenie bywa trudne do usunięcia. W naszej ofercie znajduje się także komplet sztućców do zmywarki, który można myć mechanicznie bez obaw o uszkodzenia.

Chcąc na dłużej zachować połysk sztućców, należy co jakiś czas polerować je suchą ściereczką. Te, których używa się tylko podczas specjalnych okazji, powinny być przechowywane w miejscu, w którym nie będą narażone na kurzenie się. W takiej sytuacji pomocna może okazać się specjalna walizka.

Zestaw sztućców na prezentsztucce zestaw sztuccow na 6 osob gerpol mona srebrny polysk 24 elementy

Czy komplet sztućców to dobry pomysł na prezent? Tak! Nie każdy posiada elegancki zestaw sztućców. W wielu domach korzysta się z widelców, noży i łyżek pochodzących z różnych serii, a do tego ich liczba nie zawsze jest równa. Wręczenie komuś zestawu na 6 lub 12 osób to prezent, który zostanie z obdarowanym na lata i sprawi, że bez skrępowania będzie mógł organizować duże spotkania towarzyskie.

Na jakie okazje można podarować sztućce? Świetną okazją będzie przeprowadzka do nowego mieszkania lub opuszczenie domu rodzinnego – w takich sytuacjach konieczne staje się skompletowanie zastawy stołowej. Komplet sztućców może być również prezentem z okazji świąt czy ślubu dla członków rodziny lub przyjaciół.

Zachęcamy do sprawdzenia oferowanych przez nas produktów!