Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

Sprawdź również: Ściereczki kuchenne Ostrzałki Stojaki na ręczniki papierowe Naczynia żaroodporne Kokilki i ramekiny Bieżniki i serwetki Tłuczki i szczypce Maty na stół Podkładki pod garnek

Rękawice kuchenne – bezpieczne gotowanie

lapka-kuchenna-100-bawelna-altom-design-lemonPraca w kuchni bywa intensywna. Zwłaszcza kiedy musimy panować nad gotującymi się ziemniakami, dochodzącym na patelni mięsem i przygotowywanymi na parze warzywami. Im bardziej skomplikowana potrawa, tym więcej uwagi musimy poświęcić na kolejne składniki. Aby zaoszczędzić czas, robimy to często naraz, korzystając ze wszystkich palników. Podczas takiej sytuacji nietrudno o oparzenie. Musimy zatem wyposażyć się w niezbędnik każdego entuzjasty przyrządzania domowych posiłków, a zatem – rękawice kuchenne. Wydaje się to całkowicie oczywiste, że w kuchennej przestrzeni powinny mieć one swoje miejsce, w praktyce jednak, zdarza się o tym zakupie zapomnieć.

Wielu – zwłaszcza początkujących kucharzy – wychodzi z założenia, że takie rozwiązanie w ogóle nie jest im potrzebne. Przecież są sylikonowe uchwyty w garnkach i durszlaki do odcedzania, prawda? A z gorąca blachą z piekarnika można sobie poradzić przy użyciu ściereczki. I owszem, trudno się z takim podejściem nie zgodzić, jednak warto zauważyć, że wszystko to wydaje się mało komfortowe. A akurat wygoda podczas gotowania powinna być na najwyższym poziomie. Kiedy zastanawiamy się, jaka mieszanka przypraw najlepiej wydobędzie smak z naszej potrawy, nie ma czasu ani miejsca na zastanawianie się, co zrobić, by uniknąć oparzenia. Łapki kuchenne pozwolą nam całkowicie wyeliminować ten problem.

Rękawica kuchenna – niezbędnik kucharza

rekawica-kuchenna-100-bawelna-altom-design-charlottaZwykłe odcedzanie makaronu czy ryżu jest w stanie narazić nas na kontakt z rozgrzaną krawędzią garnka. Nawet jeśli korzystamy z naczyń wyposażonych o wygodne silikonowe czy plastikowe uchwyty, wciąż możemy niechcący musnąć palcem o gorącą powierzchnię. I poparzenie gotowe. O ile rączki z tworzywa syntetycznego pomagają przenoszenie rozgrzanego garnka, o tyle nie powinniśmy ufać im w stu procentach. Ich przeznaczenie opiera się na wykonywaniu niewielkich ruchów – np. ściągnięcie naczynia z rozgrzanej przestrzeni na płycie indukcyjnej w inne miejsce. Natomiast kiedy zamierzamy podnieść garnek i przejść kilka kroków w stronę zlewu, aby odcedzić zawartość, łapki kuchenne stają się niezbędne.

Trudno też wyobrazić sobie, aby można poradzić sobie z rozgrzaną blachą w piekarniku bez tego elementu kuchennego wyposażenia. Podczas pieszczenia mięsa czy ciasta temperatura panująca w środku kuchenki osiąga nawet ponad dwieście stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że kuchenne ściereczki czy ręczniki nie są przystosowane do kontaktu z takimi ekstremalnymi temperaturami. Przy kontakcie z rozgrzaną blachą mogą się zwęglić czy wręcz zapalić. Natomiast rękawice i łapki wykonane są w taki sposób, aby nie stwarzać żadnego zagrożenia podczas kontaktu z wysokimi temperaturami.

rekawica-kuchenna-100-bawelna-altom-design-elisabeth-2Poza tym – rękawica kuchenna to nie tylko niezbędnik kucharza, ale bardzo pożądane rozwiązanie w sezonie grillowym. Fani letnich spotkań na świeżym powietrzu z pewnością wiedzą, że kratka, na której dochodzą potrawy, bywa niezwykle gorący, a czasami pojawia się konieczność przeniesienia jedzenia na niższy lub wyższy pułap. Nie wspominając już, że niekiedy chcemy po prostu postawić kratkę na stole, aby goście nie musieli stać z talerzami w kolejce przed grillem.

Metalowe żeberka zwykle wyposażona są w charakterystyczny uchwyt wychodzący poza obręb grilla. Dzięki temu można je łatwo chwycić i bez problemu przenieść. Problem jednak w tym, że uchwyt ten jest równie gorący, co sama kratka. Rękawice kuchenne stają się zatem nierozłącznym elementem grillowych imprez na tarasie, a ryzyko poparzenia się zostaje całkowicie zminimalizowane.

Rękawice kuchenne a estetyka kuchni

rekawica-kuchenna-100-bawelna-altom-design-merry-christmasWarto pamiętać, że taka rękawica kuchenna to nie tylko cenny element wyposażenia pomagający nam w kuchennych obowiązkach. To również pożądane uatrakcyjnienie nastroju panującego w tym pomieszczeniu. Wszystko dzięki niebanalnym i oryginalnym estetykom, w jakich można kupić takie rozwiązania. Sklep Pięknowdomu.pl proponuje zarówno rękawice, jak i łapki kuchenne w rozmaitych wariantach designerskich. Niezależnie od tego, czy szukamy opcji dopasowanej do stonowanego wnętrza utrzymanego w klimacie norweskiego minimalizmu, czy preferujemy tradycyjne zdobnictwo kojarzone z domkami na wsi.

Kuchnia musi być przytulna, jeśli chcemy się w niej czuć dobrze. A trudno o lepszy sposób zadbania o ciepły, domowy klimat niż właśnie takie materiałowe elementy wyposażenia z bogatymi, cieszącymi oczy wzorkami. Możemy być pewni, że nawet goście, których zaprosimy do tak urządzonej kuchni, zwrócą uwagę na to, że łapka kuchenna powieszona w widocznym miejscu podkreśla elegancję wnętrza. Zwykłe rękawice do piekarnika stają się więc czymś więcej niż jedynie pomocą w kuchni.