Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

15 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

15 produkt(ów)

Sprawdź również: Stojaki na ręczniki papierowe Bieżniki i serwetki Podkładki pod garnek Akcesoria drewniane Rękawice i łapki kuchenne Termometry kuchenne Maty na stół Akcesoria Fiskars

Ściereczki kuchenne – eleganci sposób na czystą kuchnię

recznik-sciereczka-kuchenna-100-bawelna-altom-design-charlottaKuchnia bywa nazywana sercem całego domu. I nie bez przyczyny. To właśnie tam kierujemy się po przebudzeniu. Parzymy kawę, lub wstawiamy wodę na herbatę, następnie przygotowujemy śniadanie. Dzień rozpoczyna się w kuchni – często też i tam się kończy, kiedy robimy kolację. Warto więc zadbać, aby pomieszczenie to zawsze lśniło. Oczywiście wymaga to niemałego wysiłku. Przecież wygospodarowanie czasu na sprzątanie po każdym gotowaniu może okazać się niezwykle trudne. Warto jednak sięgać po rozwiązania, które nam to ułatwią – ściereczki kuchenne to idealny przykład.

Gotowanie zawsze kończy się nieporządkiem. W zależności od liczby składników oraz stopnia trudności samej potrawy może być to bałagan różnej skali. Zawsze jednak musimy przygotować się na kilkanaście minut czyszczenia podłóg, blatów i mycia naczyń. Co zatem zrobić, aby takie prace przebiegały bezproblemowo i wygodnie? Wiele osób wychodzi z założenia, że największym przyjacielem towarzyszącym sprzątaniu kuchni jest ręcznik papierowy. Prawda natomiast taka, że jest to opcja nie tylko nieekologiczna, ale i nieefektywna i niewydajna. Znacznie lepszym rozwiązaniem są ściereczki kuchenne bawełniane wielokrotnego użytku.

recznik-sciereczka-kuchenna-100-bawelna-altom-design-charlotta-fioletowaŻadna alternatywa nie może równać się z chłonnością, jaką gwarantuje bawełna. Niezależnie od tego, jaka ciecz rozleje się na blacie. Wystarczy jedno przetarcie materiałową szmatką, aby na dobre pozbyć się problemu. Papier z kolei często nie jest w stanie zaabsorbować całej mokrej powierzchni, trzeba więc sięgnąć po kolejne listki. Ściereczkę bez trudu można wyżymać nad zlewem i ponownie przetrzeć zabrudzony stół. A jeśli zostaną na niej plamy, to wystarczy ją przepłukać i zostawić do wyschnięcia. Z większymi plamami poradzimy sobie w pralce.

Taka ściereczka to także idealne rozwiązanie do wycierania rąk po myciu naczyń. Wystarczy kilka razy przetrzeć dłonie, aby pozbyć się wilgoci i zacząć inną czynność. Jeśli nie dysponujemy rękawicami kuchennymi, szmatka pomoże nam w transportowaniu gorących naczyń lub odcedzaniu makaronu. Szmatka w końcu stanowi idealny sposób na udekorowanie kuchennej przestrzeni. Tym bardziej że w sklepie Pięknowdomu.pl dostępne są opcje o różnych designach i wariantach kolorystycznych. Dzięki temu każdy nabywca znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

Ściereczki kuchenne bawełniane w codziennym użytkowaniu

recznik-sciereczka-kuchenna-100-bawelna-altom-design-elisabeth-1Każdego dnia spędzamy w kuchni sporo czasu. Przygotowujemy posiłki, parzymy kawę i oczywiście – sprzątamy. Warto regularnie dbać o czystość, aby nie musieć rozpoczynać gotowania od mycia naczyń czy ścierania brudu z blatu. Ściereczki kuchenne bawełniane zawsze pomogą nam w uporaniu się z nieporządkiem w kuchennej przestrzeni. Bawełna to materiał idealnie sprawdzający się podczas takich prac. Gwarantuje wysoką wchłanialność, łatwo wycisnąć z niej zaabsorbowaną ciecz oraz bez trudu doprowadzimy ją do stanu początkowego.

Możliwość prania w pralce z kolei pozwala na szybie uporanie się nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Dobrym pomysłem jest zakup dwóch, trzech podobnych ścierek. Jedna zawsze będzie gotowa do użycia, a kiedy się zabrudzi, trafia do kosza na pranie. Wtedy sięgamy po nową, czystą. Tym sposobem zawsze mamy pod ręką czystą szmatkę do poradzenia sobie z rozlaną wodą czy innymi zabrudzeniami. 

Ściereczki kuchenne – element dekoracyjny

recznik-sciereczka-kuchenna-100-bawelna-altom-design-lemonWspółczesne podejście do aranżacji opiera się w pewnym stopniu na nieoczywistych połączeniach stylistycznych. Często więc ogólny minimalizm przełamywany jest akcentami o nieco bardziej tradycyjnym charakterze. Dokładnie takie są ściereczki kuchenne dostępne w sklepie Pięknowdomu.pl. Nie dość, że stanowią fantastyczne rozwiązanie jako pomoc w codziennych pracach porządkowych, to jeszcze stanowią rewelacyjny sposób na ozdobienie przestrzeni. Elegancie ściereczki można wykorzystać jako np. element ozdobny blatu czy stołu. Świetnie sprawdzą się jako materiał pod gorące naczynie na obiadowym stole. Z pewnością przykują spojrzenie gości również wykorzystane w charakterze ozdoby powieszonej na ścianie wnętrza czy wiszące na haczyku umieszczonym w widocznym miejscu.

W sklepie Pięknowdomu.pl dostępne są rozwiązania kojarzące się z wieloma odmiennymi estetykami. Dzięki temu każdy nabywca bez trudu znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich gustów. Stworzenie idealnej kompozycji stylistycznej, które koresponduje z założonym klimatem kuchennej przestrzeni, na pewno podniesie ciepło i poczucie komfortu towarzyszące czasowi spędzonemu w tym wnętrzu. Zapraszamy do sprawdzenia dostępnej oferty oraz do zakupów.